Interpretacje do przepisu
art. 44 pkt 3 ustawy o podatku od towarów i usług

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


5/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 44 pkt 3 ustawy o podatku od towarów i usług

1

2018.07.18 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0112-KDIL1-3.4012.358.2018.1.KB
     ∟Powstanie obowiązku podatkowego wyłącznie z tytułu importu towarów na terytorium Polski w związku z nabyciem towarów od kontrahenta niemieckiego.

2013.02.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-166/10/12-7/S/JK
     ∟Przemieszczenie własnych towarów objętych procedurą tranzytu T1 w Niemczech lub Holandii do Polski, w celu poddania ich procedurze uszlachetniania czynnego nie będzie stanowiło dla Spółki wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów. Jednocześnie sprzedaż produktów kompensacyjnych do ostatecznego odbiorcy spoza Unii Europejskiej winna być rozpoznana jako eksport towarów ze stawką 0%.

2011.08.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3/443-755/11-2/JK
     ∟Opodatkowanie dostawy towaru znajdującego się w procedurze tranzytu oraz opodatkowanie przemieszczenia własnych towarów znajdujących się w procedurze tranzytu

2011.08.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-553/11/DG
     ∟Czy dokonany w związku z dostawą towarów ich wywóz w procedurze tranzytu z terytorium kraju na terytorium państwa członkowskiego UE, w sytuacji, gdy dane towary nie zostały jeszcze dopuszczone do obrotu na terytorium EU, stanowi WDT?

2010.03.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP1-443-1381/09-2/BS
     ∟Transakcje dostawy towarów, (ropa naftowa) nabytych uprzednio od kontrahenta zagranicznego na terytorium państw trzecich na rzecz odbiorcy posiadającego siedzibę w Niemczech lub innym państwie Unii Europejskiej, który dokona odprawy celnej tych towarów nie podlegają opodatkowaniu VAT w Polsce. Jednakże wskazać należy, iż w przypadku, gdy przywóz towarów z terytorium państwa trzeciego następuje na terytorium innego niż Polska państwa członkowskiego Wspólnoty - jak ma to miejsce w opisanym przypadku - nie dochodzi do importu towarów w rozumieniu przepisów ustawy o VAT. Obowiązek podatkowy związany z importem powstanie w państwie członkowskim, na terytorium którego miała miejsce odprawa ostateczna (w przedmiotowej sprawie będzie to terytorium Niemiec lub innym państwie Unii Europejskiej). Zatem w tym przypadku zastosowanie znajdzie art. 22 ust. 4 ustawy o VAT.

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj