Interpretacje do przepisu
art. 30 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


5/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 30 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1

2013.05.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-195/13-4/KS
     ∟Czy dochód wspólnika będącego komandytariuszem niemieckiej spółki komandytowej z tytułu udziału w spółce osobowej będzie opodatkowany w Polsce czy zastosowanie znajdzie zwolnienie z opodatkowania zgodnie z art. 24 ust. 1 lit. a) UPO, z uwzględnieniem postanowień art. 27 ust. 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tzw. wyłączenie z progresją)? Jak opodatkować wypłaty procentu od środków wpłaconych tytułem objęcia udziałów w spółce komandytowej z siedzibą w Niemczech, wypłacane przez spółkę osobową wspólnikowi będącemu komandytariuszem? Czy dochód wspólnika z tytułu udziału w spółce osobowej (w tym dochód z tytułu dywidend otrzymywanych przez spółkę osobową i dochód ze sprzedaży udziałów w innych spółkach kapitałowych) będzie opodatkowany w Polsce czy zastosowanie znajdzie zwolnienie z opodatkowania zgodnie z art. 24 ust. 1 lit. a) UPOF z uwzględnieniem postanowień art. 27 ust. 8 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tzw. wyłączenie z progresją)?

2011.05.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-214/11-4/AK
     ∟Mając na uwadze powyżej przywołane przepisy prawa w brzmieniu obowiązującym od 01.01.2011 r. oraz przedstawiony stan faktyczny do opodatkowania należności uzyskanych przez zleceniobiorców z którymi zostały zawarte umowy zlecenia w oparciu o art. 13 pkt 8 ustaw podatkowej, gdzie łączna suma należności wynikająca z umowy przekracza kwotę 200,00 zł (bez znaczenia w tej sprawie pozostaje wewnętrzny podział wynagrodzenia wynikającego z zawartej umowy na wynagrodzenie objęte prawami autorskimi oraz wynagrodzenie należne zleceniobiorcy za wykonania prac nie objętych prawami autorskimi), Wnioskodawca zobowiązany będzie od opodatkowania powyższego wynagrodzenia według zasad ogólnych, przy zastosowaniu powyżej zacytowanego art. 41 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

2009.07.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-384/09/MK
     ∟Czy nagroda rzeczowa otrzymana w sprzedaży premiowej przez osobę nieprowadzącą działalności gospodarczej zwolniona jest z podatku dochodowego?

2009.07.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-498/09/MS
     ∟W jaki sposób należy opodatkować wartość dochodu z tytułu otrzymania nagrody w przypadku gdy odbiorcą nagrody jest osoba prawna?

2008.01.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-310/07-4/PJ
     ∟Dokonując wypłaty świadczeń o których mowa w art. 30 a ust 1 pkt 1 – 5 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych na rzecz podmiotu nieposiadającego rezydencji podatkowej Rzeczpospolitej Polskiej, który nie jest podatnikiem podatku dochodowego ( spółka osobowa ), należy stosować zasady opodatkowania obowiązujące wspólników spółek osobowych, uwzględniając zasadę proporcjonalności posiadanych udziałów

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj