Interpretacje do przepisu
art. 3 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


5/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 3 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1

2019.04.18 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0113-KDIPT2-2.4011.135.2019.2.SŻ
     ∟Skutki podatkowe odpłatnego zbycia udziału w lokalu mieszkalnym

2016.06.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - 1061-IPTPB1.4511.498.2016.1.AP
     ∟skutki podatkowe darowizny składników majątkowych wchodzących w skład zorganizowanej części przedsiębiorstwa

2016.04.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-236/16-3/MT
     ∟1. Czy Biznes będzie stanowił zorganizowaną część przedsiębiorstwa („ZCP”) w rozumieniu a ustawy o pdof? 2. Czy autorskie prawo majątkowe do znaku towarowego, nabyte przez Wnioskodawcę w ramach darowizny ZCP, będzie podlegało amortyzacji jako wartość niematerialna i prawna („WNiP”) w rozumieniu art. 22b ust. 1 pkt 4 ustawy o pdof od miesiąca następującego po miesiącu, w którym prawo to zostało wprowadzone do ewidencji środków trwałych i WniP? Czy w przypadku, jeżeli do czasu nabycia ZCP przez Wnioskodawcę zostanie udzielone prawo ochronne na znak towarowy, zasady podlegania amortyzacji przez takie prawo będą inne? 3. W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 1 - w jaki sposób należy ustalić łączną wartość początkową środków trwałych i WNiP wchodzących w skład nabytego ZCP? W jaki sposób rozdzielić taką łączną wartość na poszczególne środki trwałe i WNiP? Czy w przypadku, jeżeli do czasu nabycia ZCP przez Wnioskodawcę zostanie udzielone .prawo ochronne na znak towarowy, zasady ustalenia wartości początkowej będą inne? 4. W przypadku pozytywnej odpowiedzi na pytanie nr 1 - biorąc pod uwagę, że Wnioskodawca zamierza amortyzować autorskie prawo majątkowe do znaku przez okres 60 miesięcy, czy po uzyskaniu prawa ochronnego na znak (przed upływem powyższych 60 miesięcy) dokonywanie odpisów amortyzacyjnych będzie mogło być kontynuowane na dotychczasowych zasadach? 5. Czy w związku z nabyciem ZCP Wnioskodawca będzie zobowiązany do rozpoznania przychodu podatkowego?

2014.06.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/415-254/13/JP
     ∟a) Jak powinien zostać potraktowany przez Wnioskodawcę wyjazd pracownika i koszty z nim związane (ponoszone przez Wnioskodawcę na rzecz pracownika w związku z jego wyjazdem) w świetle przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych: jako tzw. oddelegowanie czy podróż służbowa? b) W przypadku zakwalifikowania przedmiotowego wyjazdu pracownika jako oddelegowanie – czy pracownik może w trakcie roku podatkowego zrezygnować z podwyższonych kosztów uzyskania przychodu (co byłoby podstawą do ewentualnego zastosowania art. 21 ust. 1 pkt 19 ustawy o podatku odchodowym od osób fizycznych w związku z art. 21 ust. 14 ww. ustawy)?

2014.03.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-109/14/ŁCz
     ∟skutki podatkowe spłaty wierzytelności nabytej w spadku

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj