Interpretacje do przepisu
art. 29 ust. 15 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


3/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 29 ust. 15 pkt 4 ustawy o podatku od towarów i usług

1

2018.04.17 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0114-KDIP1-3.4012.68.2018.2.JF
     ∟Prawa do korekty podatku należnego oraz terminu spełnienia warunków uprawniających do korekty.

2016.01.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP2/4512-1019/15-2/AO
     ∟W zakresie skutków podatkowych w podatku od towarów i usług w związku ze zwrotem towaru przez osobę fizyczną nieprowadzącą działalności gospodarczej (transakcja udokumentowana paragonem fiskalnym i fakturą VAT) i prawa do obniżenia podstawy opodatkowania w związku z tym zwrotem.

2015.01.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPP3/443-630/14/BJ
     ∟1. Czy przyjęty przez Wnioskodawcę sposób wystania i przechowywania faktur elektronicznych spełnia wymagania stawiane przez ustawę z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług ( z 2011 Nr 177, poz. 1054 z pózn. zm.)? 2. Czy w przypadku otrzymania elektronicznego potwierdzenia dotyczącego dostarczenia kontrahentowi faktury korygującej in minus Wnioskodawca będzie uprawniony do skorygowania podstawy opodatkowania w terminie określonym w przepisie art. 29a ust. 13 ustawy o VAT, przyjmując, że nabywca otrzymał fakturę korygującą w miesiącu, w którym wysłał on elektroniczne potwierdzenie? 3. Czy w przypadku nieotrzymania elektronicznego potwierdzenia odbioru faktury korygującej in minus Wnioskodawca będzie uprawniony do skorygowania podstawy opodatkowania w terminie określonym w przepisie art. 29a ust. 13 ustawy o VAT, gdy będzie posiadał dowód wysłania faktury korygującej in minus w postaci ujęcia jej w elektronicznym archiwum oraz dokumenty potwierdzające, że wynikająca z faktury korygującej in minus kwota obniżenia zobowiązania wobec nabywcy została rozliczona; mogą to być np. wyciągi bankowe potwierdzające przelanie odpowiedniej kwoty na konto kontrahenta lub dokumenty bankowe z których wynika, że przy dokonywaniu płatności kontrahent potrącił kwotę wynikającą z faktury korygującej in minus 4. Czy w przypadku nieotrzymania elektronicznego potwierdzenia odbioru faktury korygującej in minus Wnioskodawca będzie uprawniony do skorygowania podstawy opodatkowania w terminie określonym w przepisie art. 29a ust. 13 ustawy o VAT (za moment uzyskania potwierdzenia odbioru faktury korygującej przez nabywcę w rozumieniu tego przepisu należy uznać dzień, w którym faktura elektroniczna została wysłana zgodnie z uzgodnioną między stronami procedurą), gdy będzie posiadał jedynie potwierdzenie nadania faktury elektronicznej na wskazany przez kontrahenta adres poczty elektronicznej oraz jego zgodę na otrzymywanie faktur w ten sposób?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj