Interpretacje do przepisu
art. 22 ust. 8a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


579/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 22 ust. 8a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

2016.06.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4511-259/16/NL
     ∟skutki podatkowe związanych z odpłatnym zbyciem certyfikatów inwestycyjnych, o których mowa we wniosku otrzymanych w wyniku rozwiązania (likwidacji) spółki jawnej

2016.06.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4511-266/16/AT
     ∟skutki podatkowe związane z odpłatnym zbyciem certyfikatów inwestycyjnych, o których mowa we wniosku otrzymanych w wyniku rozwiązania (likwidacji) spółki jawnej

2016.06.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4511-257/16/NL
     ∟skutki podatkowe związanych z odpłatnym zbyciem certyfikatów inwestycyjnych, o których mowa we wniosku otrzymanych w wyniku rozwiązania (likwidacji) spółki jawnej

2016.06.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4511-330/16-2/MM
     ∟W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskanie przychodu z tytułu zbycia (w tym zbycia w celu umorzenia) Udziałów?

2016.06.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-490/16-3/KF
     ∟Skutki podatkowe odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych otrzymanych w wyniku rozwiązania (likwidacji) spółki jawnej powstałej z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

2016.06.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-291/16-2/KS
     ∟Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika Spółki Komandytowej, środków pieniężnych w wyniku likwidacji, bądź też rozwiązania Spółki Komandytowej bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego będzie skutkowało powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika Spółki Komandytowej, należności z tytułu pożyczki/pożyczek udzielonych Wnioskodawcy przez Spółkę Komandytową, w wyniku likwidacji, bądź też rozwiązania Spółki Komandytowej bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego będzie skutkowało powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika Spółki Komandytowej, Ekspektatywy w wyniku likwidacji, bądź też rozwiązania Spółki Komandytowej bez przeprowadzania postępowania likwidacyjnego będzie skutkowało powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? Czy spłata Ekspektatywy (należności, której Ekspektatywa dotyczy) otrzymanej w wyniku likwidacji, bądź też rozwiązania Spółki Komandytowej na rzecz Wnioskodawcy będzie skutkowała powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?

2016.06.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-342/16/MR
     ∟Czy w przypadku rozwiązania (likwidacji) Spółki osobowej opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych - będzie podlegać odpłatne zbycie składników majątkowych (innych niż środki pieniężne, tj. certyfikatów inwestycyjnych) przez Wnioskodawcę? Przy czym czy prawidłowe jest stanowisko, że: Wnioskodawca przy ustalaniu dochodu z odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych w FIZ będzie uprawniony do rozpoznania kosztu uzyskania przychodów w wysokości wydatków poniesionych na ich nabycie lub wytworzenie przez Spółkę (gdy ich nabycie nastąpiło przed dniem przekształcenia) - niezaliczonych w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę, Spółkę osobową (tj. przez wspólników Spółki osobowej przed przeniesieniem składnika majątku na Wnioskodawcę) lub przez Wnioskodawcę (po nabyciu takiego składnika majątkowego)? wydatki na nabycie certyfikatów FIZ stanowiące koszt uzyskania przychodów powinny zostać ustalone w wysokości wartości emisyjnej certyfikatów inwestycyjnych FIZ z dnia ich nabycia przez Spółkę?

2016.06.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-340/16/MR
     ∟Czy w przypadku rozwiązania (likwidacji) Spółki osobowej opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych - będzie podlegać odpłatne zbycie składników majątkowych (innych niż środki pieniężne, tj. certyfikatów inwestycyjnych) przez Wnioskodawcę? Przy czym czy prawidłowe jest stanowisko, że: a. Wnioskodawca przy ustalaniu dochodu z odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych w FIZ będzie uprawniony do rozpoznania kosztu uzyskania przychodów w wysokości wydatków poniesionych na ich nabycie lub wytworzenie przez Spółkę (gdy ich nabycie nastąpiło przed dniem przekształcenia) - niezaliczonych w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę, Spółkę osobową (tj. przez wspólników Spółki osobowej przed przeniesieniem składnika majątku na Wnioskodawcę) lub przez Wnioskodawcę (po nabyciu takiego składnika majątkowego)? b. wydatki na nabycie certyfikatów FIZ stanowiące koszt uzyskania przychodów powinny zostać ustalone w wysokości wartości emisyjnej certyfikatów inwestycyjnych FIZ z dnia ich nabycia przez Spółkę?

2016.06.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-483/15/16-S/HD
     ∟Ustalenie kosztów uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia przez spółkę komandytową prawa własności nieruchomości gruntowej wniesionej jako aport do spółki komandytowej bądź zbycia prawa własności wyodrębnionych lokali posadowionych na nieruchomości gruntowej wraz z udziałem w nieruchomości gruntowej wniesionej jako aport, w sytuacjach, w których wniesiona jako aport nieruchomość gruntowa będzie dla spółki komandytowej środkiem trwałym lub zakwalifikowana zostanie jako środek obrotowy.

2016.05.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-272/16-4/MM
     ∟1. Czy w przypadku, gdy do sprzedaży lub umorzenia Certyfikatów, otrzymanych w wyniku rozwiązania Spółki jawnej dojdzie przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie Spółki jawnej, kosztem uzyskania przychodów z tytułu takiego odpłatnego zbycia, będą dla Wnioskodawcy wydatki poniesione przez Spółkę jawną lub jej poprzednika prawnego, w części w jakiej ani Spółka jawna ani Spółka kapitałowa nie wykorzystają kosztów nabycia omawianych składników majątkowych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w związku z np. ze zbyciem lub umorzeniem tych Certyfikatów? 2. Czy w przypadku sprzedaży lub umorzenia Certyfikatów otrzymanych w wyniku rozwiązania Spółki jawnej powstałej z przekształcenia Spółki kapitałowej po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie Spółki jawnej, sprzedaż ta nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2016.05.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-870/12/16-5/S/JK3
     ∟W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszty uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia akcji SKA 2, w tym w celu umorzenia (umorzenia dobrowolnego w rozumieniu 359 § kodeksu spółek handlowych), które Wnioskodawca obejmie za wkłady pieniężne oraz za wkłady niepieniężne, biorąc pod uwagę, iż wartość nominalna zbywanych akcji SKA 2 będzie równa wartości rynkowej wkładów niepieniężnych oraz wartości wkładów pieniężnych?

2016.05.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-180/16-4/EC
     ∟1) Czy zbycie Aktywów przez Wnioskodawcę przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki osobowej, będzie skutkowało po stronie Wnioskodawcy powstaniem przychodu podatkowego? 2) Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika Spółki osobowej, środków pieniężnych bądź wierzytelności z tytułu zakończenia działalności Spółki osobowej poprzez jej rozwiązanie bez przeprowadzenia procedury likwidacji będzie skutkowało powstaniem po Jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? 3) Jeżeli odpowiedź na pierwsze pytanie będzie pozytywna, to w jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia Aktywów, jeżeli zbycie będzie skutkowało powstaniem przychodu podatkowego?

2016.05.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-349/16-3/EC
     ∟W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu spłaty Wierzytelności przez dłużnika, jeżeli spłata nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki osobowej, a nabycie Wierzytelności przez Spółkę Holdingową nastąpiło w drodze umowy datio in solutum?

2016.05.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-350/16-3/EC
     ∟W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu spłaty Wierzytelności przez dłużnika, jeżeli spłata nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki osobowej, a nabycie Wierzytelności przez Spółkę Holdingową nastąpiło w drodze umowy datio in solutum?

2016.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-843/12/16-5/S/ES
     ∟w związku z likwidacją lub wystąpieniem ze spółki osobowej oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia lub wniesienia aportem do spółki kapitałowej wierzytelności z tytułu pożyczki oraz wierzytelności handlowych otrzymanych przez Wnioskodawcę w związku z likwidacją bądź wystąpieniem ze spółki osobowej

2016.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-59/16-4/MM
     ∟w zakresie skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych, składników majątku oraz wierzytelności w wyniku likwidacji bądź rozwiązania spółki osobowej, spłaty otrzymanych wierzytelności oraz wygaśnięcia otrzymanych wierzytelności w wyniku konfuzji.

2016.04.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-58/16-4/MT
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko Podatnika, że rozwiązanie (likwidacja) Spółki Przekształconej i przeniesienie na Wnioskodawcę środków pieniężnych oraz innych składników majątkowych stanowiących majątek Spółki Przekształconej w wyniku rozwiązania (likwidacji) Spółki Przekształconej będzie neutralne na gruncie ustawy o PIT dla Wnioskodawcy, tj. nie będzie rodziło obowiązku rozpoznania przychodu podatkowego? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, że w przypadku odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę składników majątkowych (innych niż środki pieniężne) nabytych przez Wnioskodawcę w związku z rozwiązaniem (likwidacją) Spółki Przekształconej, Wnioskodawca będzie odpowiednio zobowiązany / uprawniony do rozpoznania przychodów podatkowych z tytułu odpłatnego zbycia tych składników majątkowych, oraz kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia składników majątkowych w wysokości wartości przyjętych dla celów podatkowych i wynikających z ksiąg podatkowych Spółki Przekształconej (lub Spółki) (w tym w szczególności wydatków poniesionych przez Spółkę Przekształconą lub Spółkę na ich nabycie lub wytworzenie lub wartość nominalną udziałów objętych w zamian za wniesiony przez Spółkę lub Spółkę Przekształconą wkład niepieniężny w postaci innej niż przedsiębiorstwo), niezaliczonych wcześniej w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Spółkę, przez Spółkę Przekształconą (tj. wspólników Spółki Przekształconej) lub Wnioskodawcę po nabyciu takiego składnika majątku? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko Podatnika, że w przypadku rozwiązania (likwidacji) Spółki Przekształconej, spłata na rzecz Wnioskodawcy wierzytelności które powstały przed rozwiązaniem Spółki Przekształconej (w tym wierzytelności z tytułu udzielonych przez Spółkę oraz przez Spółkę Przekształconą pożyczek) będzie neutralna na gruncie ustawy o PIT dla Wnioskodawcy, tj. nie będzie rodziło obowiązku rozpoznania przychodu podatkowego (z wyjątkiem otrzymania spłaty odsetek od tych wierzytelności)? 4. Czy wygaśnięcie w wyniku konfuzji w związku z rozwiązaniem Spółki Przekształconej zobowiązania Wnioskodawcy wobec Spółki Przekształconej (wynikającego z pożyczki udzielonej Wnioskodawcy przez Spółkę lub Spółkę Przekształconą) nie spowoduje powstania dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego na gruncie ustawy o PIT?

2016.04.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB4/415-871/12/16-5/S/MP
     ∟W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszty uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia akcji SKA 2, w tym w celu umorzenia (umorzenia dobrowolnego w rozumieniu 359 § 1 Kodeksu spółek handlowych), które Wnioskodawca obejmie za wkłady pieniężne oraz za wkłady niepieniężne, biorąc pod uwagę, że wartość nominalna zbywanych akcji SKA 2 będzie równa wartości rynkowej wkładów niepieniężnych oraz wartości wkładów pieniężnych?

2016.03.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-97/16-4/AA
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych otrzymanych w wyniku rozwiązania (likwidacji) spółki jawnej powstałej z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych.

2016.03.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-100/16-4/AA
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych otrzymanych w wyniku rozwiązania (likwidacji) spółki jawnej powstałej z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych.

2016.03.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-77/16-3/MM
     ∟1) W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia Obligacji? 2) W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu wykupu Obligacji przez emitenta?

2016.03.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-78/16-3/MM
     ∟1) W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskanie przychodu z tytułu zbycia Udziałów? 2) W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskanie przychodu z tytułu zbycia Udziałów w celu ich umorzenia?

2016.03.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-1710/15-3/IM
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu spłaty wierzytelności przez Spółkę.

2016.03.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-1709/15-3/IM
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu spłaty wierzytelności przez Spółkę.

2016.03.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-1707/15-2/AMN
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziałów oraz w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziałów w celu ich umorzenia.

2016.03.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-1708/15-2/AMN
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziałów oraz w zakresie kosztów uzyskania przychodów z tytułu zbycia udziałów w celu ich umorzenia.

2016.03.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4511-739/15/AJ
     ∟W jaki sposób Wnioskodawczyni powinna ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia papierów wartościowych, w szczególności udziałów lub akcji, jeżeli to odpłatne zbycie nastąpi przed upływem 6 lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi likwidacja Spółki osobowej?

2016.03.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-838/12/16-5/S/ES
     ∟PIT - w zakresie opodatkowania przychodów z tytułu spłaty wierzytelności z tytułu pożyczki oraz wierzytelności handlowych otrzymanych przez Wnioskodawcę w związku z likwidacją lub wystąpieniem ze spółki osobowej oraz ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia lub wniesienia aportem do spółki kapitałowej wierzytelności z tytułu pożyczki oraz wierzytelności handlowych otrzymanych przez Wnioskodawcę w związku z likwidacją bądź wystąpieniem ze spółki osobowej.

2016.03.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-837/12/16-7/S/EC
     ∟1) Czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w razie otrzymania przez niego od pożyczkobiorcy spłaty Wierzytelności pożyczkowej? 2) 2a) Jeśli po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu otrzymania spłaty Wierzytelności pożyczkowej, to w jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu na dzień otrzymania zapłaty z tytułu Wierzytelności pożyczkowej? 2b) W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia lub wniesienia aportem do spółki kapitałowej Wierzytelności pożyczkowej? 3) Czy po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód w razie otrzymania przez niego od dłużnika spłaty Wierzytelności handlowej? 4) 4a) Jeśli po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z tytułu otrzymania spłaty Wierzytelności handlowej, to w jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu na dzień otrzymania zapłaty z tytułu Wierzytelności handlowej, 4b) W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia lub wniesienia aportem do spółki kapitałowej Wierzytelności handlowej?

2016.03.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-840/12/16-5/S/ES
     ∟a) W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia (w tym umorzenia dobrowolnego) lub wniesienia aportem do spółki kapitałowej Udziałów nabytych? b) W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia (w tym umorzenia dobrowolnego) lub wniesienia aportem do spółki kapitałowej Udziałów objętych? c) W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku umorzenia przymusowego lub automatycznego Udziałów nabytych i Udziałów objętych?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj