Interpretacje do przepisu
art. 22 ust. 8a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


579/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 22 ust. 8a ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

2014.10.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-1189/14/JS
     ∟sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki osobowej, jeżeli odpłatne zbycie nastąpi przed upływem 6 lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi likwidacja tej spółki.

2014.10.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/1/415-1195/14/JS
     ∟sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki osobowej, jeżeli odpłatne zbycie nastąpi przed upływem 6 lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi likwidacja tej spółki.

2014.09.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-723/14-4/EC
     ∟1. Czy dochody Wnioskodawcy z tytułu bycia wspólnikiem w spółce osobowej (SKA a następnie w spółce jawnej) będą podlegać opodatkowaniu w Polsce jako położony w Polsce zakład (czyli w państwie źródła) w takiej mierze, w jakiej mogą być przypisane temu zakładowi, a tym samym zastosowanie znajdzie ustawa o PIT? 2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 3. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy papiery wartościowe lub udziały w spółce z o.o. otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego na gruncie ustawy o PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 4. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1, 2 i 3: W jakiej wysokości należy ustalić przychód Wnioskodawcy z tytułu likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA? 5. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółce z o.o. otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych przez Spółkę? 6. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr I: Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółce z o.o. otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.09.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-722/14-4/EC
     ∟1. Czy dochody Wnioskodawcy z tytułu bycia wspólnikiem w spółce osobowej (SKA a następnie w spółce jawnej) będą podlegać opodatkowaniu w Polsce jako położony w Polsce zakład (czyli w państwie źródła) w takiej mierze, w jakiej mogą być przypisane temu zakładowi, a tym samym zastosowanie znajdzie ustawa o PIT? 2. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy przekształcenie SKA w spółkę jawną skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego po stronie Wnioskodawcy gdy na moment przekształcenia w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące lub niepodzielone zyski z lat ubiegłych? 3. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy i w jakiej wysokości środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 4. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy papiery wartościowe lub, udziały w spółce z o.o. otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej zprzekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 5. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółce z o.o. otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych przez Spółkę? 6. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1: Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółce z o.o. otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.09.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-673/14/MW
     ∟1) Czy środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 2) Czy papiery wartościowe lub udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 3) W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1i 2: W jakiej wysokości należy ustalić przychód Wnioskodawcy z tytułu likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA? 4) Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych lub udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością przez Spółkę? 5) Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych lub udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.09.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-617/14/PSZ
     ∟Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez spółkę nieruchomości wniesionych do niej aportem, a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?

2014.08.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-496/14-4/MT
     ∟W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia udziałów w SPZOO, w przypadku gdy udziały te Wnioskodawca nabędzie w wyniku rozwiązania Spółki osobowej, powstałej z przekształcenia Spółki kapitałowej?

2014.08.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-498/14-4/MT
     ∟Stwierdzić należy, że jeżeli odpłatne zbycie udziałów polskich spółek z o.o. otrzymanych wskutek rozwiązania (likwidacji) spółki jawnej nastąpi przed upływem sześciu lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie tej spółki, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód z pozarolniczej działalności gospodarczej. Kosztem uzyskania przychodów w przypadku odpłatnego zbycia ww. udziałów będą wydatki rzeczywiście poniesione na ich nabycie przez Wnioskodawcę tj. koszt historyczny. W świetle powyższego stanowisko Wnioskodawcy w zakresie ustalenia kosztu uzyskania przychodów w przypadku zbycia udziałów w sp. z o.o. otrzymanych wskutek rozwiązania spółki jawnej powstałej z przekształcenia sp. z o.o. należało uznać za nieprawidłowe.

2014.07.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-445/14-2/KS
     ∟Czy wydatki poniesione przez Sp. z o.o. na nabycie akcji, będą stanowiły koszt uzyskania przychodu po stronie Wnioskodawcy z tytułu ich zbycia, w sytuacji gdy Wnioskodawca otrzyma akcje w wyniku likwidacji Sp.j., powstałej z przekształcenia Sp. z o.o?

2014.07.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-446/14-2/KS
     ∟Czy wydatki poniesione przez Sp. z o.o. na nabycie akcji, będą stanowiły koszt uzyskania przychodu po stronie Wnioskodawcy z tytułu ich zbycia, w sytuacji gdy Wnioskodawca otrzyma akcje w wyniku likwidacji Sp.j., powstałej z przekształcenia Sp. z o.o?

2014.07.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-515/14-2/AJ
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania odpłatnego zbycia składników majątku otrzymanych w związku z rozwiązaniem spółki osobowej.

2014.07.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-516/14-2/AJ
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania odpłatnego zbycia składników majątku otrzymanych w związku z rozwiązaniem spółki osobowej.

2014.07.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-415/14/HS
     ∟skutki podatkowe odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki

2014.07.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-428/14-2/KS
     ∟Jak należy ustalić wartość początkową Nieruchomości wniesionej aportem do Spółki w ewidencji środków trwałych Spółki? Czy w przypadku sprzedaży Nieruchomości przez Spółkę kosztem uzyskania przychodu dla Wnioskodawczyni z tytułu sprzedaży będzie wartość początkowa Nieruchomości określona w ewidencji środków trwałych Spółki pomniejszona o dokonane odpisy amortyzacyjne zaliczone do kosztów uzyskania przychodów, z uwzględnieniem art. 8 ust. 2 UPDOF?

2014.07.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/415-517/14-2/WS
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie opodatkowania odpłatnego zbycia składników majątku otrzymanych w związku z rozwiązaniem spółki osobowej.

2014.06.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-331/14/MW
     ∟1. Czy środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 2. Czy papiery wartościowe otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 3. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1i 2: W jakiej wysokości należy ustalić przychód Wnioskodawcy z tytułu likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA? 4. Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych przez Spółkę? 5. Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.06.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-333/14/MW
     ∟1. Czy środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 2. Czy papiery wartościowe otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 3. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1i 2: W jakiej wysokości należy ustalić przychód Wnioskodawcy z tytułu likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA? 4. Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych przez Spółkę? 5. Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.06.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-334/14/MW
     ∟1. Czy środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 2. Czy papiery wartościowe otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 3. W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1i 2: W jakiej wysokości należy ustalić przychód Wnioskodawcy z tytułu likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA? 4. Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych przez Spółkę? 5. Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.06.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-330/14/MW
     ∟1.Czy środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 2.Czy papiery wartościowe otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 3.W przypadku odpowiedzi twierdzącej na pytanie nr 1i 2: W jakiej wysokości należy ustalić przychód Wnioskodawcy z tytułu likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA? 4.Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych przez Spółkę? 5.Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.06.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-338/14/MR
     ∟1. Czy przekształcenie SKA w spółkę jawną skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego po stronie Wnioskodawcy gdy na moment przekształcenia w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące lub niepodzielone zyski z lat ubiegłych? 2. Czy przekształcenie SKA w spółkę jawną skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego po stronie Wnioskodawcy gdy na moment przekształcenia w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące lub niepodzielone zyski z lat ubiegłych? 3. Czy i w jakiej wysokości środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 4. Czy papiery wartościowe otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 5. Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych przez Spółkę? 6. Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.06.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-337/14/MR
     ∟1. Czy przekształcenie SKA w spółkę jawną skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego po stronie Wnioskodawcy gdy na moment przekształcenia w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące lub niepodzielone zyski z lat ubiegłych? 2. Czy przekształcenie SKA w spółkę jawną skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego po stronie Wnioskodawcy gdy na moment przekształcenia w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące lub niepodzielone zyski z lat ubiegłych? 3. Czy i w jakiej wysokości środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 4. Czy papiery wartościowe otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 5. Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych przez Spółkę? 6. Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.06.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-336/14/MR
     ∟1. Czy przekształcenie SKA w spółkę jawną skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego po stronie Wnioskodawcy gdy na moment przekształcenia w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące lub niepodzielone zyski z lat ubiegłych? 2. Czy przekształcenie SKA w spółkę jawną skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego po stronie Wnioskodawcy gdy na moment przekształcenia w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące lub niepodzielone zyski z lat ubiegłych? 3. Czy i w jakiej wysokości środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 4. Czy papiery wartościowe otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 5. Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych przez Spółkę? 6. Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.06.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-335/14/MR
     ∟1. Czy przekształcenie SKA w spółkę jawną skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego po stronie Wnioskodawcy gdy na moment przekształcenia w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące lub niepodzielone zyski z lat ubiegłych? 2. Czy przekształcenie SKA w spółkę jawną skutkuje powstaniem obowiązku podatkowego po stronie Wnioskodawcy gdy na moment przekształcenia w Spółce będą zgromadzone zyski bieżące lub niepodzielone zyski z lat ubiegłych? 3. Czy i w jakiej wysokości środki pieniężne otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy o PIT, w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 4. Czy papiery wartościowe otrzymane w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA stanowią dla Wnioskodawcy przychód podatkowy na gruncie ustawy PIT w sytuacji gdy na moment likwidacji w Spółce nie będą zgromadzone zyski bieżące jak i niepodzielone zyski z lat ubiegłych wypracowane w czasie funkcjonowania Spółki w formie SKA? 5. Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, kosztem dla Wnioskodawcy będzie cena nabycia papierów wartościowych przez Spółkę? 6. Czy w przypadku sprzedaży papierów wartościowych otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej powstałej z przekształcenia SKA, po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiła likwidacja Spółki, sprzedaż ta powoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

2014.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-256/14-6/JB
     ∟6. W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia papierów wartościowych, jeżeli to odpłatne zbycie nastąpi przed upływem 6 lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi likwidacja spółki osobowej?

2014.06.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-254/14-6/JB
     ∟W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszt uzyskania przychodu w przypadku odpłatnego zbycia papierów wartościowych, jeżeli to odpłatne zbycie nastąpi przed upływem 6 lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi likwidacja spółki osobowej?

2014.05.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-99/14-5/EC
     ∟Spłata wierzytelności na rzecz Wnioskodawcy pochodzących ze sprzedaży udziałów przez luksemburska spółkę kapitałowa jest neutralna podatkowo, gdyż stanowi kasową realizację kwot przychodu, w stosunku do których „przychód do opodatkowania” powstał w momencie gdy stał, się on należny, a luksemburska spółka osobowa otrzymała te wierzytelności w wyniku przekształcenia luksemburskiej spółki kapitałowej. Stwierdzić zatem należy, że spłata wierzytelności - otrzymanej przez Wnioskodawcę po likwidacji (rozwiązaniu) tej spółki, nie będzie wiązała się z powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu (dochodu) podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

2014.05.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-100/14-5/EC
     ∟W przypadku rozwiązania (likwidacji) spółki osobowej spłata wierzytelności na rzecz Wnioskodawcy, jest obojętna podatkowo, gdyż przychód z tytułu sprzedaży certyfikatów inwestycyjnych został już opodatkowany podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Spłata wierzytelności na rzecz Wnioskodawcy pochodzących ze sprzedaży udziałów przez luksemburska spółkę kapitałowa jest neutralna podatkowo, gdyż stanowi kasową realizację kwot przychodu, w stosunku do których „przychód do opodatkowania” powstał w momencie gdy stał, się on należny, a luksemburska spółka osobowa otrzymała te wierzytelności w wyniku przekształcenia luksemburskiej spółki kapitałowej.

2014.05.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-97/14-6/KS
     ∟Na gruncie przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych wskazane przez Wnioskodawcę wydatki nie mogą być utożsamiane z poniesieniem wydatku przez wspólnika spółki jawnej, który stał się wspólnikiem tej spółki w wyniku przekształcenia ze spółki kapitałowej. Kosztem uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia certyfikatów inwestycyjnych, będzie wartość wkładu wniesionego przez Wnioskodawcę do spółki z o.o. w takiej części, jaka będzie stanowiła wartość otrzymanych certyfikatów inwestycyjnych do wartości całego majątku otrzymanego w związku z likwidacją spółki jawnej.

2014.05.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-98/14-6/KS
     ∟Otrzymanie z tytułu likwidacji (rozwiązania) spółki jawnej środków pieniężnych oraz certyfikatów inwestycyjnych nie będzie stanowić przychód Wnioskodawcy podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych. Otrzymanie z tytułu likwidacji (rozwiązania) spółki jawnej wierzytelności pieniężnej ze sprzedaży udziałów spowoduje powstanie przychodu z praw majątkowych.

2014.04.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/415-1325/13-4/EC
     ∟Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika Spółki osobowej składników majątku tej spółki, a w tym udziałów i akcji polskich spółek, Certyfikatów inwestycyjnych, Wierzytelności pożyczkowych z tytułu zakończenia działalności Spółki osobowej poprzez jej rozwiązanie bez przeprowadzenia procedury likwidacji będzie skutkowało powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym ud osób fizycznych? (pyt. 1)W jaki sposób Wnioskodawca powinien rozliczyć podatkowo odpłatne zbycie objętych aktywów, a w szczególności udziałów i akcji w polskich spółkach oraz Certyfikatów inwestycyjnych, w przypadku, gdy aktywa te Wnioskodawca nabędzie w wyni...

6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj