Interpretacje do przepisu
art. 20 ust. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


8/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 20 ust. 15 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1

2017.11.21 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0114-KDIP2-1.4010.216.2017.2.JC
     ∟W przedmiotowej sprawie nie znajdzie zastosowania art. 20 ust. 3 updop przewidujący zwolnienie z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych dochodów (przychodów) uzyskanych przez Spółkę z tytułu wypłaconej dywidendy. Tym samym wypłaty na rzecz Spółki, rodzą dla Spółki implikacje podatkowe na gruncie polskiej ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

2015.02.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-570/14-2/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie zastosowania przepisów w brzmieniu obowiązującym do 31 grudnia 2014 r. do skutków podatkowych związanych z przekazaniem środków na kapitał zakładowy z innych kapitałów oraz umorzenia udziałów, powstania dochodu (przychodu) w związku z przekazaniem środków na kapitał zakładowy z innych kapitałów, powstania dochodu (przychodu) w związku z otrzymaniem wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów w formie wierzytelności pożyczkowej, zwolnienia z opodatkowania dochodu (przychodu) w związku z przekazaniem środków na kapitał zakładowy z innych kapitałów oraz zwolnienia z opodatkowania dochodu (przychodu) w związku z otrzymaniem wynagrodzenia z tytułu umorzenia udziałów w formie wierzytelności pożyczkowej.

2014.04.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-43/14-2/AG
     ∟wniosek o udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego w indywidualnej sprawie dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych połączenia transgranicznego.

2013.12.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-373/13-4/MC
     ∟Czy wynagrodzenie otrzymane przez Spółkę z tytułu umorzenia udziałów w X będzie korzystało ze zwolnienia z podatku dochodowego od osób prawnych na podstawie art. 20 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2013.07.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-142/13-2/DS
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko Wnioskodawcy, iż w zdarzeniu przyszłym przedstawionym we Wnio¬sku, dochód z tytułu zwrotu na rzecz SPV2 kwot przez Spółkę Cypryjską, ujętych w niej jako (i) kapi¬tał zakładowy oraz (ii) kapitał zapasowy z tytułu różnicy między wartością nominalną objętych udzia¬łów Spółki Cypryjskiej oraz ich wartością rynkową (agio), będzie podlegał zwolnieniu od podatku dochodowego od osób prawnych po spełnieniu warunków przewidzianych w art. 20 ust. 3, ust. 9 i ust. 10 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych w zw. z art. 10 Umowy z Cyprem?

2012.12.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/423-40/12/MMa
     ∟Czy wynagrodzenie otrzymane przez wnioskodawcę z tytułu umorzenia automatycznego będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych w Polsce na podstawie art. 10 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych i w przypadku wypełnienia warunków wskazanych w art. 20 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych korzystać będzie ze zwolnienia od opodatkowania podatkiem dochodowym?

2012.11.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-247/12-2/MC
     ∟Czy zgodnie z art. 20 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych Spółka będzie zwolniona z podatku dochodowego od otrzymanych dywidend od spółki rumuńskiej i belgijskiej, jeżeli prowadzi działalność strefową (zwolnioną z opodatkowania) i pozastrefową (opodatkowaną na zasadach ogólnych), w szczególności czy Spółka spełnia warunek wymieniony w art. 20 ust. 3 pkt 4?

2012.09.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-441/12-3/DG
     ∟na skutek połączenia R plc z R II BV, Spółka przestanie być właścicielem udziałów w R II BV, które objęła na skutek podziału przez wydzielenie spółki R NV. Zdaniem spółki w zakresie kosztów uzyskania przychodów należy w tej sytuacji zastosować art. 15 ust. 1m Ustawy o CIT. Przepis ten stanowi iż „w przypadku odpłatnego zbycia udziałów (akcji) objętych w wyniku podziału, o którym mowa w art. 10 ust. 1 pkt 6, kosztem uzyskania przychodu z odpłatnego zbycia udziałów (akcji) w spółce przejmującej lub nowo zawiązanej jest ich wartość nominalna ustalona na dzień zarejestrowania podwyższenia kapitału zakładowego spółki przejmującej albo na dzień zarejestrowania spółek nowo zawiązanych”. Z przepisu tego wynika, iż kosztem uzyskania przychodu...

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj