Interpretacje do przepisu
art. 1a ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


5/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 1a ust. 1 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

1

2018.06.13 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB4.4014.157.2018.2.ASZ
     ∟Czy przekształcenie spółki jawnej w spółkę komandytową będzie w przedstawionych okolicznościach podlegać opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych? Czy podstawą opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych będzie majątek Spółki oraz zobowiązania Spółki wobec właścicieli z tytułu podziału zysku, które nie zostały przeznaczone jako wkład do spółki jawnej?

2017.02.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - 2461-IBPB-2-1.4514.606.2016.2.PM
     ∟Czy w przypadku wniesienia wkładu pieniężnego przez dotychczasowego akcjonariusza lub nowych akcjonariuszy oraz w konsekwencji podwyższenia kapitału zakładowego SKA (przy zmianie statutu tego podmiotu), podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych z tytułu zmiany umowy Spółki stanowić będzie wartość, o którą zostanie podwyższony kapitał zakładowy Wnioskodawcy, podczas gdy ewentualna nadwyżka wartości wnoszonych przez akcjonariusza/y wkładów ponad wartość nominalną akcji objętych w podwyższonym kapitale zakładowym (w zamian za wkład pieniężny), przelewana obligatoryjnie na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych na kapitał zapasowy SKA, nie będzie wliczana do podstawy opodatkowania tym podatkiem? Czy w przypadku wniesienia wkładu pieniężnego przez dotychczasowego komplementariusza lub nowego komplementariusza oraz w konsekwencji – podwyższenia kapitału zakładowego SKA (przy zmianie statutu tego podmiotu), podstawę opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych z tytułu zmiany umowy Spółki stanowić będzie wartość, o którą zostanie podwyższony kapitał zakładowy Wnioskodawcy, podczas gdy ewentualna nadwyżka wartości wnoszonych przez komplementariusza/y wkładów ponad wartość nominalną akcji objętych w podwyższonym kapitale zakładowym (w zamian za wkład pieniężny), przelewana obligatoryjnie na podstawie przepisów Kodeksu spółek handlowych na kapitał zapasowy SKA, nie będzie wliczana do podstawy opodatkowania tym podatkiem? Czy w przypadku wniesienia wkładu pieniężnego przez dotychczasowego komplementariusza lub nowego komplementariusza i przeznaczenia go na kapitał zapasowy i/lub inne fundusze (tzn. bez podwyższenia kapitału zakładowego SKA i bez obejmowania przez komplementariusza akcji SKA), wartość, o którą zostanie podwyższony kapitał zapasowy (i/lub inne fundusze niż kapitał zakładowy), nie będzie wliczana do podstawy opodatkowania tym podatkiem?

2015.09.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-295/15-2/AF
     ∟1. Czy w zakresie obowiązków płatnika (obliczenia i pobrania od podatnika podatku) wynikających z art. 10 ust. 2 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych (dalej PCC) (Dz. U. z 2015 r., poz. 626) w związku z art. 8 i 30 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 roku Ordynacja Podatkowa, od czynności cywilnoprawnej podwyższenia kapitału zakładowego spółki - notariusz, na gruncie obowiązującej ustawy PCC ma uznać podatnika - spółkę komandytowo-akcyjną utworzoną stosownie do przepisów ustawy kodeks spółek handlowych (dalej SKA), dokonującą czynności podlegającej opodatkowaniu na podstawie art. 1. ust. 1 pkt 1) lit. k) i pkt 2 w związku z ust. 3 oraz art. 1a ust. 1) PCC oraz art. 2 ust. 1 lit. b) i c) Dyrektywy Rady 2008/7/WE z dnia 12 lutego 2008 roku dotyczącej gromadzenia podatków pośrednich od gromadzenia kapitału (dalej Dyrektywa 2008/7/WE (Dz. Urz. UE L 46/11)) za spółkę kapitałową?

2013.07.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-120/13/MZ
     ∟Czy umowy pożyczki zawarte przez Wnioskodawcę z podatnikiem podatku od towarów i usług będą wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

2013.07.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/1/436-116/13/MZ
     ∟Czy umowy pożyczki zawarte przez Wnioskodawcę z podatnikiem podatku od towarów i usług będą wyłączone z opodatkowania podatkiem od czynności cywilnoprawnych na podstawie art. 2 pkt 4 ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj