Interpretacje do przepisu
art. 17g ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


11/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 17g ust. 1 pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1

2015.03.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-574/14-2/ŁM
     ∟Skutki podatkowe skrócenia umowy leasingu operacyjnego/finansowego.

2014.07.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-517/14-2/GJ
     ∟1. Jak określić przychód R z tytułu sprzedaży Budynku na rzecz Korzystającego po zakończeniu okresu trwania Umowy Leasingu? 2. Jak określić koszty uzyskania przychodów R z tytułu sprzedaży Budynku na rzecz Korzystającego po zakończeniu okresu trwania Umowy Leasingu? 3. Jak określić przychód R z tytułu sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu na rzecz Korzystającego po zakończeniu okresu trwania Umowy Dzierżawy? 4. Jak określić koszty uzyskania przychodów R z tytułu sprzedaży prawa użytkowania wieczystego gruntu na rzecz Korzystającego po zakończeniu okresu trwania Umowy Dzierżawy?

2014.06.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-301/14-2/GJ
     ∟Czy w przypadku rozporządzenia przez L. na rzecz Podmiotu Trzeciego tytułem prawnym do Nieruchomości (t.j. przeniesienia prawa użytkowania wieczystego Gruntu oraz prawa własności Budynku) w celu wykonania zobowiązania wynikającego z Umowy Sprzedaży zawartej z K. przeprowadzonej w sposób wskazany w przedstawionym opisie zdarzenia przyszłego (tzn. na podstawie Umowy Sprzedaży będącej następstwem zawarcia Umowy Przedwstępnej i Umowy Leasingu oraz na podstawie Umowy Trójstronnej, L. postąpi zgodnie z art. 17g ustawy o CIT, a szczególności czy będzie on zobowiązany jedynie do rozpoznania przychodu podatkowego w wysokości równej cenie Nieruchomości określonej w Umowie Przedwstępnej i zastosowanej w Umowie Sprzedaży?

2012.03.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-650/11/PST
     ∟Czy w przypadku, gdy skróceniu ulegnie pierwotnie określony czas trwania umowy leasingu operacyjnego lub finansowego - a po ponownym ustaleniu w drodze aneksu do tej umowy - umowa leasingu nadal będzie spełniać warunki, o których mowa w art. 17b ust. 1 ustawy CIT lub art. 17f ust. ł ustawy CIT, przychód Spółki z przeniesienia na korzystającego własności przedmiotu leasingu ustalany powinien być odpowiednio na podstawie art. 17c ustawy CIT oraz art. 17g ustawy CIT?

2011.07.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-420/11-2/GJ
     ∟Skutki podatkowe zmiany podmiotowej umowy leasingu po stronie korzystającego.

2011.07.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-472/11/BG
     ∟W związku z wyżej opisanym zdarzeniem przyszłym, Spółka wnosi o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej prawa podatkowego, poprzez potwierdzenie, czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego w przypadku potwierdzenia przez organ podatkowy, że przedmiotowa umowa stanowi umowę leasingu finansowego w rozumieniu przepisów prawa podatkowego - do kalkulacji wysokości opłat z tytułu użytkowania znaków towarowych nie znajdą zastosowania przepisy art. 11 ustawy o CIT, bowiem sposób kalkulacji wysokości opłat leasingowych określony został w przepisach ustawy dotyczących opodatkowania stron umowy leasingu? (pytanie oznaczone we wniosku jako Nr 3)

2011.07.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-471/11/BG
     ∟W związku z wyżej opisanym zdarzeniem przyszłym, Spółka wnosi o udzielenie pisemnej interpretacji indywidualnej prawa podatkowego, poprzez potwierdzenie, czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego w przypadku potwierdzenia, że przedmiotowa umowa stanowi umowę leasingu finansowego w rozumieniu przepisów ustawy o CIT - przychód Spółki zgodnie z art. 17g ust. 1 pkt 1 ustawy o CIT stanowić będzie cena za wykup przedmiotu leasingu, nawet wówczas, gdy będzie ona znacznie odbiegać od wartości rynkowej znaków towarowych, ponieważ przepisy art. 14 ustawy o CIT nie będą miały w tym przypadku zastosowania? W konsekwencji, nie będzie podstaw do oszacowania dochodu na podstawie art. 11 ustawy o CIT.(pytanie oznaczone we wniosku jako Nr 2)

2009.12.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-765/09-2/GJ
     ∟1. Czy skrócenie umowy leasingu ma wpływ na możliwość określenia, dla celów podatku dochodowego od osób prawnych , przychodu uzyskanego przez Spółkę ze sprzedaży przedmiotu umowy zgodnie z art. 17g ust. 1 pkt 1 updop? 2. Czy przedłużenie umowy leasingu ma wpływ na możliwość określenia, dla celów pdop, przychodu uzyskanego przez Spółkę ze sprzedaży przedmiotu umowy leasingu zgodnie z art. 17g pkt 1 updop ?

2009.12.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1096/09/MO
     ∟Czy na moment zbycia prawa wieczystego użytkowania gruntu wraz z zakończeniem podstawowego okresu trwania Umowy przychodem Spółki z tytułu zbycia tego prawa będzie cena ustalona przez strony transakcji w Umowie, przy założeniu, że cena ta odpowiadać będzie wartości rynkowej prawa wieczystego użytkowania gruntu na moment zawarcia Umowy?

2009.09.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-476/09-2/GJ
     ∟Czy w świetle przedstawionego zdarzenia przyszłego Spółka będzie mogła wykupić od leasingodawcy budynki oraz grunty wchodzące w skład nieruchomości będącej przedmiotem umowy leasingu po cenie niższej niż ich wartość rynkowa?

2008.09.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-975/08-2/MS
     ∟Czy skrócenie umowy ma wpływ na możliwość określenie dla celów podatku dochodowego od osób prawnych przychodu uzyskanego przez Spółkę ze sprzedaży przedmiotu umowy zgodnie z art. 17g ust. 1 pkt 1 updop? Czy przedłużenie umowy ma wpływ na możliwość określenia dla celów pdop przychodu uzyskanego przez Spółkę ze sprzedaży przedmiotu umowy leasingu zgodnie z art. 17g ust. 1 pkt 1 updop?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj