Interpretacje do przepisu
art. 16c pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


370/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 16c pkt 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

2010.08.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-729/10/MO
     ∟Czy w przypadku dokonania sprzedaży nieruchomości środka trwałego, gdzie podstawę ustalenia ceny sprzedaży będzie stanowić wartość środka trwałego według aktualnej wyceny, PDOP będzie od różnicy pomiędzy ceną sprzedaży a wartością początkową (ceną zakupu) czy też PDOP będzie od różnicy pomiędzy ceną sprzedaży a aktualną godziwą wartością obliczoną przez biegłego rzeczoznawcę majątkowego (pytanie oznaczone we wniosku Nr 1)?

2010.06.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-134c/10/AW
     ∟Czy Spółka do kosztów uzyskania przychodu roku podatkowego 2010 i lat podatkowych następnych ma prawo zaliczyć wydatki dotyczące usunięcia drzew z nieruchomości, wydatki związane z rozbiórką budynków i budowli, koszty niezamortyzowanej wartości likwidowanych budynków i budowli, koszty odpisów amortyzacyjnych oraz podatku od nieruchomości należnego za okres niewykorzystywania przy prowadzeniu działalności (ze względu na remonty lokali biurowych oraz ze względu na prace adaptacyjne przystosowujące na potrzeby wynajmu hale oraz budynki warsztatów produkcyjnych), uznając jednocześnie, iż przychodem do opodatkowania podatkiem dochodowym od osób prawnych są odzyskane podczas rozbiórek materiały budowlane, czy też pozyskane drewno podczas wycinek drzew?

2010.05.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-175/10-2/PD
     ∟Czy otrzymana przez Spółkę od Kancelarii Rekompensata stanowiąca częściowy zwrot wydatków na nabycie opisanej w stanie faktycznym wniosku Działki będzie wyłączona z przychodów podatkowanych na podstawie art. 12 ust 1 pkt 6a Ustawy o pdop?

2010.05.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-704/10/AK
     ∟Jak należy ustalić wartość początkową w celu wprowadzenia do ewidencji środków trwałych nieruchomości wniesionej jako aport do spółki komandytowej? (pytanie oznaczone we wniosku Nr 2)

2010.05.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-94/10-2/MS
     ∟1. Czy wniesienie przez Spółkę zabudowanej nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do SK albo SKA będzie skutkowało powstaniem przychodu dla Spółki?2. Jak należy określić wartość początkową wnoszonej zabudowanej nieruchomości dla potrzeb podatkowej ewidencji środków trwałych w SK albo SKA?3. Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przedmiotowej zabudowanej nieruchomości przez SK albo SKA, w szczególności, jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?4. Jakie skutki w podatku dochodowym wywoła po stronie Spółki wypłata do tej spółki środków z tytułu likwidacji SK albo SKA lub obniżenia wkładu wniesionego do SK albo SKA przez Spółkę, a w szczególności czy do dochodu podlegającego opodatkowaniu po stronie Spółki w przypadku likwidacji SK albo SKA lub obniżenia wkładu wniesionego do SK albo SKA nie wlicza się wartości wcześniej wniesionych wkładów ustalonej dla potrzeb ich wniesienia do SK lub SKA?

2010.05.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-127/10-2/AJ
     ∟Czy podatnikowi przysługuje prawo do amortyzacji podatkowej ww. budynku (zaliczonej do kosztów podatkowych) od tej części wartości budynku, która obejmuje wartość nakładów inwestycyjnych otrzymanych w drodze aportu (bez wartości gruntu) oraz (i) wartości dalszych nakładów na inwestycję, ponoszonych z własnych środków aż do ukończenia budowy i oddania do użytkowania ?

2010.04.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-42/10/AW
     ∟Czy wynagrodzenie z tytułu realizacji przedstawionej powyżej umowy o dzieło, za czas trwania inwestycji, firma powinna zaliczyć do kosztu wytworzenia środków trwałych przypisując część doradztwa jako koszt budowy linii produkcyjnej, a odpowiednią część jako koszt budynku?

2010.03.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1657/09/BG
     ∟czy wydatki osobowe oraz rzeczowe związane z funkcjonowaniem „Jednostki Realizującej Projekt” powinny zostać zaliczone do kosztów nabycia lub wytworzenia środków trwałych i w ten sposób zwiększać wartość początkową środków trwałych

2010.03.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-921/09-3/KK
     ∟Za wartość początkową wniesionych przez Spółkę do spółki komandytowej Nieruchomości (gruntu) nie może być uznana wartość ustalona przez Podatnika w uchwale o wniesieniu wkładu do spółki komandytowej. Tym samym stanowisko Wnioskodawcy uznaje się w tym zakresie (pytanie nr 2) za nieprawidłowe. Wartość początkowa musi bowiem odpowiadać wydatkom poniesionym na nabycie Nieruchomości przez Spółkę, która następnie została wniesione przez Spółkę do spółki komandytowej.

2010.03.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-394/10/MO
     ∟Czy koszty i wydatki pracownicze i narzuty na wynagrodzenia pracowników wykonujących prace badawczo-rozwojowe powinny być uznawane za koszty na bieżąco, na zasadach ogólnych określonych w UPDOP, czy też podlegać kapitalizacji do wartości początkowej kosztów prac badawczo-rozwojowych zakończonych wynikiem pozytywnym, od której dokonywane są odpisy amortyzacyjne? (pytanie oznaczone we wniosku nr 6)

2010.03.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-784a/09/MT
     ∟W jaki sposób należy ustalić koszty uzyskania przychodu ze zbycia nieruchomości będącej środkiem trwałym, wniesionej do Spółki w drodze aportu całego przedsiębiorstwa?

2010.03.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-784b/09/MT
     ∟W jaki sposób należy ustalić koszty uzyskania przychodu w postaci odszkodowania z tytułu wywłaszczenia nieruchomości będącej środkiem trwałym, wniesionej do Spółki w drodze aportu całego przedsiębiorstwa?

2010.03.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-1129/09-6/KS
     ∟Czy w przypadku ewentualnej sprzedaży przez Spółkę Komandytową nieruchomości wniesionych do niej w formie wkładu niepieniężnego dochodem Spółki, jako wspólnika Spółki Komandytowej, podlegającym opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych, będzie różnica pomiędzy przypadającą na Spółkę częścią przychodu ze sprzedaży, a odpowiednią częścią kosztów uzyskania przychodów, tj. wartości początkowej nieruchomości przyjętej w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez Spółkę Komandytową pomniejszonej o dokonane odpisy amortyzacyjne?

2010.02.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPP3-443-1025/09-4/JF
     ∟czy będzie mu przysługiwać prawo do odliczenia podatku naliczonego w stosunku do należności leasingowych z tytułu leasingu budynków posadowionych na nieruchomości z uwagi na traktowanie Umowy Leasingu Zwrotnego Nieruchomości w stosunku do gruntu jako dostawy towarów w rozumieniu art. 7 ust. 1 pkt 2 w związku z art. 7 ust. 9 ustawy z dnia 11 marca 2004 roku o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2004 r. Nr 54, poz. 535, ze zm.; dalej jako „Ustawa o VAT”), a w przypadku budowli i budynków jako świadczenie usług w świetle art. 8 ust. 1 Ustawy o VAT.

2010.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-888/09-3/KK
     ∟2. Czy za wartość początkową środków trwałych (nieruchomości) wniesionych do Spółki Komandytowej przez jej wspólnika należy przyjąć ujawnioną w akcie notarialnym wartość nieruchomości w kwocie netto, nie wyższą od ich wartości rynkowej?3. Czy w przypadku sprzedaży przez Spółkę Komandytową nieruchomości wniesionych do niej w formie wkładu niepieniężnego dochodem H., jako wspólnika Spółki komandytowej, podlegającym opodatkowaniu podatkiem CIT, będzie różnica pomiędzy przypadającą na Spółkę częścią przychodu ze sprzedaży a odpowiednią częścią kosztów uzyskania przychodów, tj. wartości początkowej nieruchomości przyjętej w ewidencji środków trwałych prowadzonej przez Spółkę Komandytową pomniejszonej o dokonane odpisy amortyzacyjne?

2010.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-152/10/BG
     ∟W zakresie możliwości wliczenia do wartości początkowej środków trwałych, jako kosztu wytworzenia:a) kosztów osobowych bezpośrednich tj. koszty wynagrodzeń, narzutów na wynagrodzenia, delegacji związanych z inwestycjami i inne koszty pracowników zaangażowanych w proces wytwarzania środka trwałego , chodzi tutaj o koszty dotyczące pracowników umysłowych i fizycznych zaangażowanych bezpośrednio i wyłącznie w proces wytworzenia środka trwałegob) kosztów opinii prawnych, doradztwa, sporządzenia dokumentacji technicznych, dokumentacji projektowej związanej z konkretną inwestycją/modernizacją, które są związane z realizacją projektu inwestycyjnego.c) kosztów mediów zużytych w procesie wytwarzania środka trwałego w części przypadającej bezpośrednio na wytworzenie środka trwałego,d) kosztów wdrożenia i montażu środka trwałego oraz dostosowania składnika majątku do indywidualnych potrzeb Spółki,e) kosztów przygotowania gruntu pod budowę,f) kosztów nadzoru nad projektem inwestycyjnymg) kosztów pełnienia funkcji doradcy technicznego, handlowo-prawnego w procesie wyboru realizatora budowy nowych mocy wytwórczych,h) kosztów ekspertyz na temat wpływu na krajowy system elektroenergetyczny nowych bloków,i) kosztów wykonania dokumentacji do uzyskania pozwolenia wodnoprawnego oraz koszty wykonania operatu wodnoprawnego na pobór wody z rzek,j) kosztów weryfikacji prognozy poziomu hałasu w środowisku po uruchomieniu nowej inwestycji,k) kosztów wykonania inwentaryzacji przyrodniczej w rejonie oddziaływania Spółki w promieniu 12,5 km od głównego emitora z charakterystyką wpływu elektrowni na szatę roślinną i świat zwierzęcy(w zakresie zdarzenia przyszłego)

2010.01.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1315/09/BG
     ∟W zakresie możliwości wliczenia do wartości początkowej środków trwałych, jako kosztu wytworzenia:a) kosztów osobowych bezpośrednich tj. koszty wynagrodzeń, narzutów na wynagrodzenia, delegacji związanych z inwestycjami i inne koszty pracowników zaangażowanych w proces wytwarzania środka trwałego, chodzi tutaj o koszty dotyczące pracowników umysłowych i fizycznych zaangażowanych bezpośrednioi wyłącznie w proces wytworzenia środka trwałego,b) kosztów opinii prawnych, doradztwa, sporządzenia dokumentacji technicznych, dokumentacji projektowej związanej z konkretną inwestycją/modernizacją, które są związane z realizacją projektu inwestycyjnego.c) kosztów mediów zużytych w procesie wytwarzania środka trwałego w części przypadającej bezpośrednio na wytworzenie środka trwałego,d) kosztów wdrożenia i montażu środka trwałego oraz dostosowania składnika majątku do indywidualnych potrzeb Spółki,e) kosztów przygotowania gruntu pod budowę,f) kosztów nadzoru nad projektem inwestycyjnym,g) kosztów pełnienia funkcji doradcy technicznego, handlowo-prawnego w procesie wyboru realizatora budowy nowych mocy wytwórczych,h) kosztów ekspertyz na temat wpływu na krajowy system elektroenergetyczny nowych bloków,i) kosztów wykonania dokumentacji do uzyskania pozwolenia wodnoprawnego oraz koszty wykonania operatu wodnoprawnego na pobór wody z rzek,j) kosztów weryfikacji prognozy poziomu hałasu w środowisku po uruchomieniu nowej inwestycji,k) kosztów wykonania inwentaryzacji przyrodniczej w rejonie oddziaływania Spółki w promieniu 12,5 km od głównego emitora z charakterystyką wpływu elektrowni na szatę roślinną i świat zwierzęcy(w zakresie stanu faktycznego)

2009.12.23 - Minister Finansów - DD5/8211/62/SBC/09/PK-1686
     ∟Jaki będzie koszt uzyskania przychodu w przypadku zbycia lokalu mieszkalnego lub usługowego wniesionego aportem przez wnioskodawcę do spółki komandytowej w zamian za udziały rozliczany przez udziałowców?

2009.12.21 - Minister Finansów - DD5/8211/55/KSM/09
     ∟Jak należy określić dochód do opodatkowania osiągnięty przez Spółkę w przypadku sprzedaży przez spółkę komandytową Nieruchomości, a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment uzyskania przychodów z ich zbycia?

2009.12.21 - Minister Finansów - DD5/8211/59/ZSD/09/PK-1686
     ∟Jak należy ustalić przychód z tytułu sprzedaży gruntu oraz koszt uzyskania przychodów?

2009.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-704/09/IK
     ∟Czy oddanie w dzierżawę budynku stanowiącego własność użytkownika wieczystego posadowionego na gruncie będącym w użytkowaniu wieczystym jest dostawa towarów czy świadczeniem usług?

2009.12.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPP3/443-703/09/KO
     ∟Czy w świetle zaprezentowanego zdarzenia przyszłego oddanie przez Wnioskodawcę w dzierżawę na podstawie umowy prawa wieczystego użytkowania gruntu stanowić będzie świadczenie usług w rozumieniu art. 8 ust. 1 ustawy o VAT?

2009.11.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-579/09-5/MS
     ∟Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przedmiotowej Nieruchomości przez SK, w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?

2009.11.09 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-658/09-6/JG
     ∟Czy dotychczasowo poniesione: 1) opłaty leasingowe z tytułu leasingu operacyjnego - pierwsza rata oraz dotychczasowe wniesione opłaty leasingowe, 2) opłaty z tytułu leasingu finansowego - części odsetkowebędą mogły być uznawane podatkowo jako opłaty z tytułu leasingu - koszt uzyskania przychodu, jeśli umowy te zostaną rozwiązane przed terminem ich zakończenia?

2009.11.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-620/09-3/MC
     ∟Czy kwota 416.816,12 zł wynikająca z końcowego rozliczenia dokonanego w miesiącu maju 2008 r. winna stanowić koszt uzyskania przychodu w dacie zapłaty?

2009.09.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-358/09-2/GJ
     ∟1. Czy konieczne jest ustalenie - dla celów podatkowych - wartości początkowej (wartości rynkowej) nieruchomości otrzymanej nieodpłatnie przez niezależnego rzeczoznawcę majątkowego? 2. Na jaki dzień powinna być sporządzona taka wycena - na dzień ujawnienia środka trwałego w ewidencji księgowej, czy na dzień przyjęcia nieruchomości do ewidencji?

2009.08.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-363/09-2/MM
     ∟1. Czy wniesienie przez Spółkę zabudowanej nieruchomości tytułem wkładu niepieniężnego do spółki komandytowej będzie skutkowało powstaniem przychodu dla Spółki (lub też dla drugiego wspólnika spółki komandytowej)?2. Czy wniesienie wkładu do spółki komandytowej przez drugiego wspólnika (komplementariusza) spowoduje powstanie przychodu dla Spółki, jako wspólnika spółki komandytowej?

2009.08.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-363/09-3/MM
     ∟Jak należy określić wartość początkową wnoszonej zabudowanej nieruchomości dla potrzeb podatkowe ewidencji środków trwałych w spółce komandytowej?

2009.08.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-363/09-4/MM
     ∟Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przedmiotowej zabudowanej nieruchomości przez spółkę komandytową, w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?

2009.08.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-363/09-5/MM
     ∟Jak należy określić dochód do opodatkowania w przypadku sprzedaży przez Spółkę ogółu jej praw obowiązków w spółce komandytowej, a w szczególności jak należy ustalić wysokość kosztów uzyskania przychodów na moment sprzedaży?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj