Interpretacje do przepisu
art. 16b ust. 2 pkt 1 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


7/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 16b ust. 2 pkt 1 lit. b) ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1

2009.04.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-76/09/PP
     ∟Czy określone w pkt. 50 wydatki ponoszone przez Spółkę w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego i emisją akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych stanowią koszty uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2008.12.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-886/08/CzP
     ∟„Czy podatek od czynności cywilnoprawnych (PCC), w przypadku podwyższenia kapitału zakładowego stanowi koszt uzyskania przychodu w rozumieniu przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (PDOP)?”

2008.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-605/08-5/KS
     ∟Czy koszty jakie zostaną poniesione przez Spółkę, związane z podniesieniem kapitału i emisją akcji w drodze emisji publicznej oraz niepublicznej, przygotowaniem do dopuszczenia emitowanych akcji do publicznego obrotu na giełdzie oraz za pełnienie funkcji oferującego a polegające na pośrednictwie w proponowaniu nabycia lub w zbywaniu tych akcji stanowią koszty uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?

2008.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-605/08-4/KS
     ∟Czy koszty jakie zostaną poniesione przez Spółkę, związane z podniesieniem kapitału i emisją akcji w drodze emisji publicznej oraz niepublicznej, przygotowaniem do dopuszczenia emitowanych akcji do publicznego obrotu na giełdzie oraz za pełnienie funkcji oferującego a polegające na pośrednictwie w proponowaniu nabycia lub w zbywaniu tych akcji stanowią koszty uzyskania przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?

2008.08.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-855/08-2/MŚ
     ∟Wartość wkładów zarówno pieniężnych jak i niepieniężnych wnoszona na pokrycie kapitału zakładowego w związku z utworzeniem spółki, jak również z podwyższeniem tego kapitału nie jest zaliczana do przychodów podatkowych spółki. Skoro więc, przychód otrzymany na powiększenie kapitału zakładowego nie stanowi przychodu dla celów podatkowych, to koszty jego uzyskania, w przedmiotowej sprawie poniesione przez Spółkę wydatki dotyczące podwyższenia kapitału zakładowego – koszty doradztwa prawnego, podatkowego, finansowego, przygotowania prospektu emisyjnego, koszty oferowania papierów wartościowych (koszty biura maklerskiego: - opracowanie i analiza przedemisyjna Spółki, współpraca przy przygotowaniu Prospektu, złożenie wniosku do KNF, organizacja oferty przez sieć - zapisy na akcje, rozliczenie wpłat itp.), a także konieczne opłaty notarialne, sądowe i giełdowe oraz podatek od czynności cywilnoprawnych; nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

2007.11.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-120/07-2/AG
     ∟Czy poniesione przez Spółkę wydatki, które zostały przykładowo wymienione w opisie przyszłego stanu faktycznego mogą być uznane za koszty uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?Kiedy należy dokonać potrącenia kosztów uzyskania przychodów?

2006.10.25 - Małopolski Urząd Skarbowy - PO1/423-70/06/82268
     ∟Wnioskodawca w związku z podwyższeniem kapitału zakładowego w drodze emisji nowych akcji, poniósł wydatki z tytułu podatku od czynności cywilnoprawnych, opłat sądowych oraz wypłaty wynagrodzenia dla notariusza. Wydatki te Spółka pokryła z kosztów bieżących. Zapytanie Spółki dotyczy możliwości uznania przedmiotowych wydatków za koszty uzyskania przychodów,w w myśl art. 15 ust. 1 ustawy o podatu dochodowym od osób prawnych.

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj