Interpretacje do przepisu
art. 15 ust. 1k pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


152/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 15 ust. 1k pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2 3 4 5 6

2014.10.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-332c/14/PS
     ∟podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie możliwości zaliczania do kosztów uzyskania przychodów pełnej wartości odpisów amortyzacyjnych od wartości niematerialnych i prawnych otrzymanych aportem w ramach przedsiębiorstwa.

2014.10.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-721/14-2/PK1
     ∟Kosztem podatkowym dla Wnioskodawcy z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów objętych w zamian za wkład niepieniężny w postaci przedsiębiorstwa jest przyjęta dla celów podatkowych wartość składników przedsiębiorstwa, wynikająca z ewidencji, o której mowa w art. 9 ust. 1 ustawy o CIT, określona na dzień objęcia tych udziałów, nie wyższa jednak niż wartość tych udziałów z dnia ich objęcia stanowiąca wartość nominalną udziałów objętych w zamian za aport przedsiębiorstwa, która w ostatecznym rozrachunku nie może przewyższać przychodu podatkowego stanowiącego wynagrodzenie Wnioskodawcy otrzymane w wyniku umorzenia udziałów (vide: art. 12 ust. 1 pkt 8 ustawy o CIT).

2014.10.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-623/14-4/AG
     ∟Czy Spółka powinna ustalić koszty uzyskania przychodu w związku ze zbyciem nabytych w zamian za wkład niepieniężny (w postaci innej niż przedsiębiorstwo/jego zorganizowana część/udziały lub akcje objęte w zamian za wkład niepieniężny w innej postaci niż przedsiębiorstwo lub jego zorganizowana część czy też składnik majątkowy, będący świadczeniem podmiotu publicznego lub partnera prywatnego, o którym mowa w art. 2 pkt 5 ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym) udziałów w wysokości całości wydatków poniesionych na nabycie zbywanych udziałów tj. w kwocie odpowiadającej wartości przedmiotu wkładu ustalonej przez niezależnego eksperta w momencie wniesienia aportu według wartości rynkowej?

2014.09.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-488/10/14-5/S/MK
     ∟1. Czy opisany powyżej zespół składników majątkowych wnoszony aportem do SPV będzie stanowił przedsiębiorstwo w rozumieniu art. 4a pkt 3 Ustawy o CIT? 2. Czy Odpowiednio do treści art. 16g ust. 10 Ustawy o CIT w związku z treścią art. 16g ust. 10a oraz art. 16g ust. 2 Ustawy o CIT SPV będzie miała obowiązek wykazać nieruchomości wchodzące w skład przedsiębiorstwa otrzymanej przez SPV w drodze aportu (nieruchomości wykorzystywane w działalności deweloperskiej, tj. prawo wieczystego użytkowania gruntu (działka oznaczona numerem ewidencyjnym 54 oraz 80% prawa współwłasności w prawie wieczystego użytkowania gruntu (działka oznaczona numerem ewidencyjnym 53 wraz z dokonanymi do dnia aportu nakładami inwestycyjnymi) dla celów podatku CIT w wartości rynkowej z dnia aportu przedsiębiorstwa, pod warunkiem że nieruchomości te nie były przez Spółkę, ani nie będą przez SPV wykazane w rejestrze środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych prowadzonych dla celów podatkowych, zarówno w przypadku wystąpienia dodatniej wartości firmy, jak i w przypadku niewystąpienia dodatniej wartości firmy? 3. Czy w przypadku sprzedaży przez SPV nieruchomości (powstałych w wyniku realizacji projektu deweloperskiego) po zakończeniu inwestycji albo wcześniejszej sprzedaży części/całości nieruchomości wraz z dokonanymi na niej nakładami (bez względu na zaawansowanie prac), na podstawie art. 15 ust. 1 oraz ust. 4 ustawy o CIT, wartość rynkowa nieruchomości z dnia aportu będzie uwzględniana przy ustaleniu kosztu uzyskania przychodu ze sprzedaży?

2014.07.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-467/14-2/DP
     ∟Czy w przypadku zbycia Udziału, kosztem uzyskania przychodu Wnioskodawcy będzie wartość nominalna (kwota główna) Wierzytelności, w związku z wniesieniem których Wnioskodawca objął Udział w Spółce Komandytowej?

2014.07.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-202/14-4/MC
     ∟Czy Wnioskodawca będzie mógł zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów pełną wartość odpisów amortyzacyjnych od wartości początkowej środków trwałych wniesionych aportem do Spółki w ramach przedsiębiorstwa, ustalonej zgodnie z art. 16g ust. 10a w zw. z ust. 9 ustawy o PDOP?

2014.06.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-137/14-2/EK
     ∟W jaki sposób ustalić wartość kosztu uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży podmiotowi trzeciemu posiadanych udziałów nowoutworzonego podmiotu objętych w zamian za wkład niepieniężny w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa?

2014.04.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-30/14/AP
     ∟Czy otrzymane przez X wynagrodzenie z tytułu obniżenia wartości udziałów w Spółce stanowi dla X przychód z tytułu udziału w zyskach osoby prawnej? Czy w przypadku obniżenia wartości nominalnej udziałów przychodem podlegającym opodatkowaniu po stronie X będzie ewentualna nadwyżka wynagrodzenia otrzymanego od Spółki z tytułu obniżenia wartości nominalnej udziałów ponad ustalony na podstawie art. 15 ust. 1k pkt 1 i 2 w zw. z art. 15 ust. 1l u.p.d.o.p. proporcjonalnie do obniżanego kapitału zakładowego (według proporcji 0,246 z uwagi na obniżenie wartości nominalnej udziałów z 500 zł na 377 zł) koszt nabycia bądź objęcia przez X udziałów w Spółce? Czy w o...

2014.02.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-943/13-2/DP
     ∟Jak należy ustalić wartość przychodu podatkowego wynikającego z obniżenia wartości udziałów w spółce Grupa Hoteli i przekazania A. jako zapłaty nieruchomości zabudowanych oraz środków pieniężnych?Jak należy ustalić koszt objęcia udziałów wpływający na zmniejszenie przychodu z tytułu obniżenia wartości udziałów w spółce Grupa Hoteli i przekazania A. nieruchomości zabudowanych oraz środków pieniężnych?W jakim momencie należy rozpoznać przychód (dochód) wynikający z obniżenia kapitału zakładowego Grupy Hoteli, tj. w momencie zarejestrowania w KRS obniżenia kapitału zakładowego spółki, czy też w dacie faktycznego przekazania A. nieruchomości wym...

2014.02.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-843/12-5/14-S/JR
     ∟Jak należy ustalić koszty uzyskania przychodu po stronie Wnioskodawcy w przypadku umorzenia przez Niego części akcji w SKA w formie umorzenia dobrowolnego (zbycie akcji SKA na rzecz spółki w celu umorzenia) bądź innej formy ich odpłatnego zbycia akcji?

2014.01.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-517/13/DK
     ∟Czy w przypadku sprzedaży udziałów objętych w zamian za wkład niepieniężny w postaci zcp kosztem uzyskania przychodów będzie wartość rynkowa składników zcp wynikająca z posiadanej wyceny, czy jednak Spółka winna uznać, że kosztem uzyskania przychodów będzie wynikająca z ewidencji Spółki i przyjęta dla celów podatkowych wartość składników zcp ustalonych poprzez odliczenie od wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych odpisów amortyzacyjnych dokonanych do dnia wniesienia aportu, nie wyższa jednak niż wartość nominalna udziałów z dnia ich objęcia?

2014.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1420/13/BG
     ∟w zakresie sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą udziałów w Spółce X

2014.01.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1421/13/BG
     ∟w zakresie sposobu ustalenia kosztów uzyskania przychodu z tytułu sprzedaży udziałów objętych w zamian za wkład niepieniężny w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa

2013.10.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-916/13/AP
     ∟Czy ze wzglądu na zaniżenie wartości początkowej wprowadzonego do ewidencji Wnioskodawcy środka trwałego (obiektu, stanowiącego jednocześnie zorganizowane przedsiębiorstwo) wynikające z danych tego środka trwałego (wartość początkowa, umorzenie) z poprzedniego podmiotu (udziałowca) w przypadku gdy Wnioskodawca „wydał” udziały według wartości rynkowej tego środka, znacznie wyższej niż księgowa wartość aportu, ma prawo w momencie sprzedaży rozliczyć („skonsumować”) podatkowo jako koszt sprzedaży nie tylko różnicę nieumorzoną tego środka, ale też różnicę pomiędzy kwotą stanowiącą równowartość wydanych udziałów a wartością księgową przy...

2013.09.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-551/10/13-S/WM
     ∟Czy kosztem uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia udziałów objętych w Spółce z o.o. w zamian za wkład niepieniężny w formie przedsiębiorstwa spółki cywilnej będzie dla Wnioskodawcy wartość przedsiębiorstwa spółki cywilnej (wniesionego do Spółki) wynikająca z prowadzonych urządzeń księgowych (podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także ewidencji wyposażenia) ustalona na dzień objęcia udziałów bez uwzględniania należności i zobowiązań przeniesionych w ramach przedsiębiorstwa spółki cywilnej na Spółkę z o.o.?Czy w sytuacji w jakiej wartość przedsiębiorst...

2013.09.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-552/10/13-S/WM
     ∟Czy kosztem uzyskania przychodów z tytułu odpłatnego zbycia udziałów objętych w Spółce z o.o. w zamian za wkład niepieniężny w formie przedsiębiorstwa spółki cywilnej będzie dla Wnioskodawcy wartość przedsiębiorstwa spółki cywilnej (wniesionego do Spółki) wynikająca z prowadzonych urządzeń księgowych (podatkowej księgi przychodów i rozchodów, ewidencji środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych, a także ewidencji wyposażenia) ustalona na dzień objęcia udziałów bez uwzględniania należności i zobowiązań przeniesionych w ramach przedsiębiorstwa spółki cywilnej na Spółkę z o.o.?Czy w sytuacji w jakiej wartość przedsiębiorst...

2013.06.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-383/13/MO
     ∟Czy Wnioskodawca będzie miał prawo zaliczać do kosztów uzyskania przychodów całość odpisów amortyzacyjnych od składników majątkowych zakwalifikowanych do środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład nabytego w drodze aportu przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części wniesionego przez osobę fizyczną, a nie jedynie od tej części ich wartości, która zostanie przekazana na podwyższenie kapitału zakładowego Wnioskodawcy?

2013.06.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-198/13-2/PK1
     ∟prawnych w zakresie konsekwencji podatkowych związanych z obniżeniem kapitału zakładowego oraz zbyciem akcji.

2013.06.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-332/13/DP
     ∟Jak należy ustalić koszty uzyskania przychodu po stronie Wnioskodawcy w przypadku umorzenia przez niego części akcji w SKA w formie umorzenia dobrowolnego (zbycie akcji SKA na rzecz spółki w celu umorzenia) bądź innej formy ich odpłatnego zbycia akcji?

2013.04.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-68/13/MMa
     ∟Jak należy ustalić koszty uzyskania przychodu po stronie wnioskodawcy w przypadku umorzenia przez niego części akcji w SKA w formie umorzenia dobrowolnego (zbycie akcji SKA na rzecz spółki w celu umorzenia) bądź innej formy ich odpłatnego zbycia?

2013.02.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-843/12-2/JR
     ∟Jak należy ustalić koszty uzyskania przychodu po stronie Wnioskodawcy w przypadku umorzenia przez Niego części akcji w SKA w formie umorzenia dobrowolnego (zbycie akcji SKA na rzecz spółki w celu umorzenia) bądź innej formy ich odpłatnego zbycia akcji?

2012.12.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-837/12-6/AB
     ∟Czy Spółka postępuje prawidłowo zaliczając do kosztów uzyskania przychodów pełną kwotę odpisów amortyzacyjnych od środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych wchodzących w skład przedsiębiorstwa wniesionego do Spółki jako wkład niepieniężny w dniu 26 listopada 2007 r.?

2012.12.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBII/2/415-1182/12/MW
     ∟Sposób ustalenia kosztów uzyskania przychodu z tytułu umorzenia dobrowolnego lub innej formy odpłatnego zbycia akcji spółki komandytowo-akcyjnej objętych w zamian za aport w postaci przedsiębiorstwa.

2012.11.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-920/12-2/JG
     ∟Zakres ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku umorzenia dobrowolnego akcji SKA bądź innej formie ich odpłatnego zbycia

2012.11.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/415-921/12-2/JG
     ∟Zakres ustalenia kosztów uzyskania przychodów w przypadku umorzenia dobrowolnego akcji SKA bądź innej formie ich odpłatnego zbycia.

2012.11.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB2/415-632/12-2/KR
     ∟Jak należy ustalić koszty uzyskania przychodu po stronie Wnioskodawcy w przypadku umorzenia przez Niego części akcji w SKA w formie umorzenia dobrowolnego (zbycie akcji SKA na rzecz spółki w celu umorzenia) bądź innej formy ich odpłatnego zbycia akcji?

2012.10.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-618/12-2/MW
     ∟1. W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszty uzyskania przychodu w przypadku sprzedaży akcji / udziałów Spółki OSD przez Spółkę SSD, która należy do Podatkowej Grupy Kapitałowej?2. W jaki sposób Wnioskodawca powinien ustalić koszty uzyskania przychodu w przypadku sprzedaży akcji / udziałów Spółki EK przez Spółkę SSD, która należy do Podatkowej Grupy Kapitałowej?

2012.09.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-359/12/AW
     ∟Czy koszty demontażu, transportu, zainstalowania oraz montażu maszyn i urządzeń wnoszonych do nowopowstałej spółki aportem stanowią koszt uzyskania przychodów dla Wnioskodawcy (spółka wnosząca aport)?

2012.04.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-404/10/12-7/S/DG
     ∟W zakresie metodologii ustalania kosztów uzyskania przychodów na sprzedaży nieruchomości otrzymanych w drodze aportu

2012.04.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-288/09/12-S/MM
     ∟W jaki sposób spółka powinna ustalić koszt uzyskania przychodów w przypadku zaistnienia transakcji zbycia udziałów w spółce z o.o., objętych w zamian za wkład niepieniężny w postaci zorganizowanej części przedsiębiorstwa?

1 2 3 4 5 6

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj