Interpretacje do przepisu
art. 14 ust. 3 pkt 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


1617/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 14 ust. 3 pkt 12 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

2016.07.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4511-1-11/16-2/KP
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie: skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych z tytułu likwidacji spółki osobowej, skutków podatkowych otrzymania udziałów/akcji w spółce/spółkach kapitałowych z tytułu likwidacji spółki osobowej oraz skutków podatkowych w związku z likwidacją spółki osobowej.

2016.07.07 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4511-1-10/16-2/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie: skutków podatkowych otrzymania środków pieniężnych z tytułu likwidacji spółki osobowej, skutków podatkowych otrzymania udziałów/akcji w spółce/spółkach kapitałowych z tytułu likwidacji spółki osobowej oraz skutków podatkowych w związku z likwidacją spółki osobowej.

2016.07.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-605/16-2/EC
     ∟1) Czy w opisanym wyżej zdarzeniu przyszłym, w związku otrzymaniem przez Wnioskodawcę na skutek rozwiązania/likwidacji Spółki środków pieniężnych, Wnioskodawca rozpozna przychód w zrozumieniu ustawy o PIT? 2) Czy w opisanym wyżej zdarzeniu przyszłym, w związku otrzymaniem przez Wnioskodawcę na skutek rozwiązania/likwidacji Spółki składników majątku w postaci Obligacji, Wnioskodawca rozpozna przychód w zrozumieniu ustawy o PIT? 3) Czy w opisanym wyżej zdarzeniu przyszłym, w przypadku sprzedaży Obligacji przed upływem 6 lat licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/ likwidacja Spółki, Wnioskodawca rozpozna przychód w rozumieniu ustawy o PIT, który powinien zostać zakwalifikowany do źródła przychodów jakim jest działalność gospodarcza? 4) W przypadku odpowiedzi pozytywnej na pytanie numer 3, Wnioskodawca pyta czy w opisanym wyżej zdarzeniu przyszłym, w przypadku sprzedaży Obligacji przed upływem 6 lat licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki, dochodem do opodatkowania będzie przychód ze sprzedaży Obligacji pomniejszony o wydatki na ich nabycie poniesione przez Spółkę przed jej rozwiązaniem/likwidacją, które nie zostały zaliczone w jakiejkolwiek formie do kosztów uzyskania przychodów przez Wspólników przed rozwiązaniem/ likwidacją Spółki?

2016.07.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - 1061-IPTPB3.4511.327.2016.2.MS
     ∟skutki podatkowe otrzymania obligacji w ramach wystąpienia ze spółki komandytowej

2016.07.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-554/16-2/MM
     ∟1. Czy w świetle przedstawionego powyżej zdarzenia przyszłego środki pieniężne oraz (lub) inne składniki majątku (w tym wierzytelność pieniężna wobec Wnioskodawcy i Rodziców o zwrot kwoty pożyczki i ewentualnych odsetek, jeżeli będą do tego czasu należne) otrzymane przez Wnioskodawcę i Rodziców w wyniku likwidacji bądź rozwiązania Spółki Osobowej będą stanowiły dla Wnioskodawcy i Rodziców przychód podlegający opodatkowaniu w rozumieniu przepisów Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych na moment likwidacji / rozwiązania Spółki jawnej? 2. Czy w świetle przedstawionego powyżej zdarzenia przyszłego wygaśnięcie w drodze konfuzji zobowiązań pożyczkowych Wnioskodawcy i Rodziców wobec Spółki z o.o., przekształconej w Spółkę Osobową spowoduje powstanie po stronie Wnioskodawcy i Rodziców przychodu w rozumieniu Ustawy o Podatku dochodowym od osób fizycznych?

2016.07.01 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-657/16-2/EC
     ∟Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika Spółki osobowej, środków pieniężnych i udziałów z tytułu zakończenia działalności Spółki osobowej poprzez jej rozwiązanie bez przeprowadzenia procedury likwidacji będzie skutkowało powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?

2016.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-612/16-3/MT
     ∟1) Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika SpO środków pieniężnych tej spółki, akcji i udziałów w polskich spółkach kapitałowych, Wierzytelności, z tytułu rozwiązania SpO z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, będzie skutkowało powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy wygaśnięcie w wyniku konfuzji, w związku z rozwiązaniem SpO z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, przez otrzymanie przez Wnioskodawcę Wierzytelności, zobowiązań Wnioskodawcy wobec SpO z tytułu umów pożyczek i odsetek od tych pożyczek, spowoduje powstanie dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? 3) Czy w przypadku odpłatnego zbycia akcji lub udziałów w polskich spółkach kapitałowych, otrzymanych z tytułu rozwiązania SpO z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu, jeżeli odpłatne zbycie nastąpi po upływie sześciu lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi rozwiązanie SpO oraz zbycie nie nastąpi w ramach wykonywanej działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę?

2016.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-593/16-2/RK
     ∟Mając na uwadze przedstawiony opis zdarzenia przyszłego Wnioskodawca wnosi o potwierdzenie, iż otrzymanie środków pieniężnych, jak i innych składników majątku spółki jawnej przez Wnioskodawcę w ramach rozwiązania spółki jawnej bez przeprowadzenia likwidacji bądź w ramach likwidacji spółki jawnej nie będzie skutkowało uzyskaniem przez Wnioskodawcę przychodu podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych...

2016.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-608/16-3/MM
     ∟1) Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika O. środków pieniężnych tej spółki, akcji i udziałów w polskich spółkach kapitałowych, Wierzytelności, z tytułu rozwiązania O. z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, będzie skutkowało powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy wygaśnięcie w wyniku konfuzji, w związku z rozwiązaniem O. z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, przez otrzymanie przez Wnioskodawcę Wierzytelności, zobowiązań Wnioskodawcy wobec O. z tytułu umów pożyczek i odsetek od tych pożyczek, spowoduje powstanie dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? 3) Czy w przypadku odpłatnego zbycia akcji lub udziałów w polskich spółkach kapitałowych, otrzymanych z tytułu rozwiązania O. z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu, jeżeli odpłatne zbycie nastąpi po upływie sześciu lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi rozwiązanie O. oraz zbycie nie nastąpi w ramach wykonywanej działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę?

2016.06.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-613/16-3/EC
     ∟1) Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika SpO środków pieniężnych tej spółki, akcji i udziałów w polskich spółkach kapitałowych, Wierzytelności, z tytułu rozwiązania SpO z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, będzie skutkowało powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy wygaśnięcie w wyniku konfuzji, w związku z rozwiązaniem SpO z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, przez otrzymanie przez Wnioskodawcę Wierzytelności, zobowiązań Wnioskodawcy wobec SpO z tytułu umów pożyczek i odsetek od tych pożyczek, spowoduje powstanie dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? 3) Czy w przypadku odpłatnego zbycia akcji lub udziałów w polskich spółkach kapitałowych, otrzymanych z tytułu rozwiązania SpO z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu, jeżeli odpłatne zbycie nastąpi po upływie sześciu lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi rozwiązanie SpO oraz zbycie nie nastąpi w ramach wykonywanej działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę?

2016.06.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-661/16-2/MT
     ∟Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika Spółki osobowej, środków pieniężnych i udziałów z tytułu zakończenia działalności Spółki osobowej poprzez jej rozwiązanie bez przeprowadzenia procedury likwidacji będzie skutkowało powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?

2016.06.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4511-258/16/NL
     ∟skutki podatkowe otrzymania certyfikatów inwestycyjnych, o których mowa we wniosku w wyniku rozwiązania spółki jawnej bez przeprowadzenia procedury likwidacji

2016.06.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-314/16-4/PP
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu z tytułu otrzymania składników majątku w wyniku rozwiązania Spółki komandytowej, oraz powstania przychodu z tytułu wygaśnięcia zobowiązania poprzez konfuzję.

2016.06.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-313/16-4/PP
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie powstania przychodu z tytułu otrzymania składników majątku w wyniku rozwiązania Spółki komandytowej, oraz powstania przychodu z tytułu wygaśnięcia zobowiązania poprzez konfuzję.

2016.06.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-409/16-4/MM
     ∟1) Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika O. środków pieniężnych tej spółki, akcji i udziałów w polskich spółkach kapitałowych, Wierzytelności, z tytułu rozwiązania O. z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, będzie skutkowało powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy wygaśnięcie w wyniku konfuzji, w związku z rozwiązaniem O. z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, przez otrzymanie przez Wnioskodawcę Wierzytelności, zobowiązań Wnioskodawcy wobec O. z tytułu umów pożyczek i odsetek od tych pożyczek, spowoduje powstanie dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? 3) Czy w przypadku odpłatnego zbycia akcji lub udziałów w polskich spółkach kapitałowych, otrzymanych z tytułu rozwiązania O. z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu, jeżeli odpłatne zbycie nastąpi po upływie sześciu lat, licząc od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpi rozwiązanie O. oraz zbycie nie nastąpi w ramach wykonywanej działalności gospodarczej przez Wnioskodawcę?

2016.06.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4511-267/16/AT
     ∟skutki podatkowe otrzymania certyfikatów inwestycyjnych, o których mowa we wniosku w wyniku rozwiązania spółki jawnej bez przeprowadzenia procedury likwidacji

2016.06.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-1/4511-256/16/NL
     ∟skutki podatkowe otrzymania certyfikatów inwestycyjnych, o których mowa we wniosku w wyniku rozwiązania spółki jawnej bez przeprowadzenia procedury likwidacji

2016.06.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-533/16-3/EC
     ∟Czy otrzymane w wyniku rozwiązania/likwidacji Spółki osobowej certyfikaty FIZ stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w rozumieniu przepisów ustawy o PIT?

2016.06.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-311/16-2/WM
     ∟Czy w świetle przedstawionego powyżej zdarzenia przyszłego środki pieniężne oraz (lub) inne składniki majątku (w tym wierzytelność pieniężna wobec Wnioskodawcy o zwrot kwoty pożyczki i ewentualnych odsetek, jeżeli będą do tego czasu należne) otrzymane przez Wnioskodawcę w wyniku likwidacji bądź rozwiązania Spółki jawnej będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu w rozumieniu przepisów ustawy o PIT na moment likwidacji / rozwiązania Spółki jawnej?

2016.06.14 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-312/16-2/WM
     ∟Czy w świetle przedstawionego powyżej zdarzenia przyszłego środki pieniężne oraz (lub) inne składniki majątku (w tym wierzytelność pieniężna wobec Wnioskodawcy o zwrot kwoty pożyczki i ewentualnych odsetek, jeżeli będą do tego czasu należne) otrzymane przez Wnioskodawcę w wyniku likwidacji bądź rozwiązania Spółki jawnej będą stanowiły dla Wnioskodawcy przychód podlegający opodatkowaniu w rozumieniu przepisów ustawy o PIT na moment likwidacji / rozwiązania Spółki jawnej?

2016.06.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-491/16-3/KF
     ∟Skutki podatkowe otrzymania certyfikatów inwestycyjnych w wyniku rozwiązania (likwidacji) spółki jawnej powstałej z przekształcenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

2016.06.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-343/16/MPŁ
     ∟Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika Spółki osobowej, certyfikatów inwestycyjnych FIZ z tytułu zakończenia działalności Spółki osobowej poprzez jej rozwiązanie bez przeprowadzenia procedury likwidacji będzie skutkowało powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?

2016.06.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/4511-341/16/MPŁ
     ∟Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika Spółki osobowej, certyfikatów inwestycyjnych FIZ z tytułu zakończenia działalności Spółki osobowej poprzez jej rozwiązanie bez przeprowadzenia procedury likwidacji będzie skutkowało powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?

2016.06.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-391/16-4/AA
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekazania udziału w Nieruchomości w związku z likwidacją spółki jawnej.

2016.06.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/4511-1-382/16-4/AA
     ∟Podatek dochodowy od osób fizycznych w zakresie skutków podatkowych przekazania udziału w Nieruchomości w związku z likwidacją spółki jawnej.

2016.06.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-439/16-4/MM
     ∟1) Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika SpO środków pieniężnych tej spółki z tytułu rozwiązania SpO z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, będzie skutkowało powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika SpO Wierzytelności wchodzących w skład majątku tej spółki z tytułu rozwiązania SpO z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, będzie skutkowało powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? 3) Czy wygaśnięcie w wyniku konfuzji, w związku z rozwiązaniem SpO z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, przez otrzymanie przez Wnioskodawcę Wierzytelności, zobowiązań Wnioskodawcy wobec SpO z tytułu umów pożyczek i odsetek od tych pożyczek, spowoduje powstanie dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?

2016.06.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-438/16-4/MM
     ∟1) Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika SpO środków pieniężnych tej spółki z tytułu rozwiązania SpO z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, będzie skutkowało powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? 2) Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika SpO Wierzytelności wchodzących w skład majątku tej spółki z tytułu rozwiązania SpO z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, będzie skutkowało powstaniem po jego stronie przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych? 3) Czy wygaśnięcie w wyniku konfuzji, w związku z rozwiązaniem SpO z lub bez przeprowadzenia procedury likwidacyjnej, przez otrzymanie przez Wnioskodawcę Wierzytelności, zobowiązań Wnioskodawcy wobec SpO z tytułu umów pożyczek i odsetek od tych pożyczek, spowoduje powstanie dla Wnioskodawcy przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób fizycznych?

2016.06.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-474/16-2/EC
     ∟1) W jakiej wysokości Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia Akcji gdy zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej? 2) W jakiej wysokości Wnioskodawca powinien rozpoznać koszt uzyskania przychodu z tytułu zbycia Akcji w celu ich umorzenia gdy zbycie nastąpi przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie/likwidacja Spółki jawnej?

2016.05.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-410/16-2/KS1
     ∟Czy w opisanym zdarzeniu przyszłym otrzymanie Środków pieniężnych i/lub Innych składników majątku na skutek rozwiązania Spółki osobowej (w wyniku przeprowadzenia procesu likwidacyjnego lub rozwiązania Spółki osobowej bez przeprowadzenia formalnego postępowania likwidacyjnego) będzie kwalifikowane jako dochód z pozarolniczej działalności gospodarczej i czy będzie powodowało powstanie po stronie Wnioskodawcy przychodu na gruncie Ustawy o PIT?

2016.05.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB1/4511-272/16-4/MM
     ∟1. Czy w przypadku, gdy do sprzedaży lub umorzenia Certyfikatów, otrzymanych w wyniku rozwiązania Spółki jawnej dojdzie przed upływem 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie Spółki jawnej, kosztem uzyskania przychodów z tytułu takiego odpłatnego zbycia, będą dla Wnioskodawcy wydatki poniesione przez Spółkę jawną lub jej poprzednika prawnego, w części w jakiej ani Spółka jawna ani Spółka kapitałowa nie wykorzystają kosztów nabycia omawianych składników majątkowych w ramach prowadzonej działalności gospodarczej w związku z np. ze zbyciem lub umorzeniem tych Certyfikatów? 2. Czy w przypadku sprzedaży lub umorzenia Certyfikatów otrzymanych w wyniku rozwiązania Spółki jawnej powstałej z przekształcenia Spółki kapitałowej po upływie 6 lat od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym nastąpiło rozwiązanie Spółki jawnej, sprzedaż ta nie spowoduje powstania po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego?

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj