Interpretacje do przepisu
art. 14 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


6/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 14 ust. 2 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1

2016.04.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-3/4510-223/16/JKT
     ∟Czy w przedstawionym stanie faktycznym, Spółka ma prawo, w momencie odpłatnego zbycia środka trwałego, zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów całość wartości netto środka trwałego, tj. wartości początkowej pomniejszonej o dotychczasowe odpisy amortyzacyjne (stanowiące i niestanowiące kosztu uzyskania przychodu), bez rozróżniania w jakiej części zakup tego środka trwałego został sfinansowany ze środków własnych, a w jakiej części został sfinansowany ze środków pochodzących z dotacji, korzystającej ze zwolnienia na podstawie art. 17 ust. 1 pkt 21 Ustawy CIT?

2016.03.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB-1-2/4510-21/16/KP
     ∟ustalenia wysokości kosztów uzyskania przychodów z tytułu sprzedaży środka trwałego, którego zakup w części sfinansowano dotacją

2015.05.11 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/4510-116/15/AW
     ∟Czy w przypadku sprzedaży środka trwałego, którego zakup został zrefundowany dotacją z Urzędu Pracy na wyposażenie stanowiska pracy, koszt uzyskania przychodu będzie stanowiła niezamortyzowana wartość środka trwałego?

2015.03.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB3/423-659/14-2/JG
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie ustalenia kosztów uzyskania przychodów w związku ze sprzedażą środka trwałego sfinansowanego częściowo dotacją.

2014.10.24 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-902/14/BG
     ∟w zakresie ustalenia, czy w momencie sprzedaży środków trwałych częściowo sfinansowanych dotacją celową kosztem uzyskania przychodów będzie niezamortyzowana wartość środka trwałego

2014.04.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-131/14-2/MW
     ∟1. Czy w świetle art. 16 ust. 1 pkt 1 lit. b oraz art. 16 ust. 1 pkt 48 ustawy o PDOP, kosztem uzyskania przychodów w przypadku sprzedaży Środków Trwałych sfinansowanych częściowo z dotacji otrzymanych ze środków publicznych jest nieumorzona wartość początkowa, tj. wartość początkowa (niezależnie od sposobu jej „sfinansowania” i pomniejszona o dokonane odpisy amortyzacyjne, o których mowa w art. 16h ust. 1 pkt 1 ustawy o PDOP (bez względu na to czy odpisy zaliczono wcześniej do kosztów uzyskania przychodów)? 2. Czy w świetle art. 16 ust. 1 pkt 6 oraz art. 16 ust. 1 pkt 48 ustawy o PDOP, kosztem uzyskania przychodów w przypadku likwidacji Środków Trwałych sfinansowanych częściowo z dotacji otrzymanych ze środków publicznych jest ich nieumorzona wartość początkowa, tj. wartość początkowa (niezależnie od sposobu jej „sfinansowania”) pomniejszona o dokonane odpisy amortyzacyjne, o których mowa w art. 16h ust. 1 pkt 1 ustawy o PDOP (bez względu na to czy odpisy zaliczono wcześniej do kosztów uzyskania przychodów)? 3. Czy w świetle art. 16 ust. 1 pkt 6 oraz art. 16 ust. 1 pkt 63 lit. d ustawy o PDOP, kosztem uzyskania przychodów w przypadku likwidacji Środków Trwałych wniesionych do Spółki aportem i przekazanych częściowo na kapitał zakładowy i częściowo na kapitał zapasowy jest ich nieumorzona wartość początkowa, tj. wartość początkowa (niezależnie od tego czy została ona wniesiona na kapitał zapasowy czy zakładowy) pomniejszona o dokonane odpisy amortyzacyjne, o których mowa w art. 16h ust. 1 pkt 1 ustawy o PDOP (bez względu na to czy odpisy zaliczono wcześniej do kosztów uzyskania przychodów)?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj