Interpretacje do przepisu
art. 12 ust. 4 pkt 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


433/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 12 ust. 4 pkt 3a ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

2014.05.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-89/14-2/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej środków pieniężnych oraz wierzytelności pożyczkowej oraz opodatkowania otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej środków pieniężnych oraz wierzytelności pożyczkowej w sytuacji, gdy wartość przedmiotu aportu do SKA będzie równa cenie sprzedaży Praw przez SKA.

2014.04.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-134/14/MP
     ∟Jakie będą dla Wnioskodawcy skutki na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie przekazania Wnioskodawcy w wyniku rozwiązania SPJ bez przeprowadzenia likwidacji wierzytelności SPJ wobec Wnioskodawcy (z tytułu pożyczki), która to wierzytelność wygaśnie w chwili jej przekazania na skutek tzw. konfuzji?

2014.04.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB1/415-133/14/MP
     ∟Jakie będą dla Wnioskodawcy skutki na gruncie podatku dochodowego od osób fizycznych w zakresie przekazania Wnioskodawcy w wyniku rozwiązania SPJ bez przeprowadzenia likwidacji wierzytelności SPJ wobec Wnioskodawcy (z tytułu pożyczki), która to wierzytelność wygaśnie w chwili jej przekazania na skutek tzw. konfuzji?

2014.03.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1036/13-2/DP
     ∟1. Czy w przypadku wypowiedzenia przez Wnioskodawcę umowy Spółki (komandytowej) i otrzymania przez niego z tytułu wystąpienia ze Spółki (komandytowej) składników majątku innych niż środki pieniężne, tj. udziałów w innej spółce z ograniczoną odpowiedzialnością, po stronie Wnioskodawcy występującego ze Spółki powstanie przychód? 2. Czy przychód podatkowy powstanie w momencie ewentualnego odpłatnego zbycia przez Wnioskodawcę udziałów w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością otrzymanych w związku wystąpieniem Wnioskodawcy ze Spółki (komandytowej)?

2014.01.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/423-152a/13/AM
     ∟Czy uzyskanie (otrzymanie) przez Wnioskodawcę w wyniku likwidacji (rozwiązania) Spółki Jawnej środków pieniężnych oraz wymienionych w opisie zdarzenia przyszłego składników majątkowych oznaczać będzie osiągnięcie przez Wnioskodawcę przychodu lub dochodu podatkowego podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

2014.01.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-417/13-4/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie opodatkowania otrzymanych w wyniku likwidacji spółki jawnej środków pieniężnych lub wierzytelności pochodzących z zysków wypracowanych przez spółkę jawną oraz pochodzących z zysków wypracowanych przez spółkę komandytowo-akcyjną.

2014.01.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-841/13-2/MC
     ∟udzielenie pisemnej interpretacji przepisów prawa podatkowego dotyczącej podatku dochodowego od osób prawnych w zakresie uznania czy przekazanie przez Spółkę Osobową na rzecz Spółki Komandytowej środków pieniężnych oraz innych składników majątkowych, w tym wierzytelności z tytułu pożyczki udzielonej Spółce Komandytowej, wskutek likwidacji Spółki Osobowej nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy, oraz czy w przypadku wygaśnięcia zobowiązania Spółki Komandytowej wobec Spółki Osobowej z tytułu zaciągniętej pożyczki poprzez konfuzję następującą w wyniku likwidacji Spółki Osobowej, na skutek połącz...

2013.12.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-381/13-4/PM
     ∟1. Czy w świetle tak przedstawionego powyżej opisu zdarzenia przyszłego, w wyniku likwidacji Spółki osobowej, otrzymanie przez Spółkę Wierzytelności likwidowanej Spółki osobowej wobec Spółki z tytułu jej zobowiązań będzie podlegać opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy konfuzja wierzytelności Spółki osobowej i zobowiązania Spółki z tytułu jej zobowiązań pozostanie neutralna z podatkowego punktu widzenia, tzn. nie spowoduje powstania przychodu dla Spółki podlegającego opodatkowaniu na gruncie ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2013.12.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1121/13/MS
     ∟Jakie konsekwencje podatkowe powstaną po stronie Spółki w przypadku „wyjścia z inwestycji”, które ma nastąpić poprzez likwidację spółek komandytowo-akcyjnych?

2013.12.06 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB4/423-133/13/TK
     ∟Czy uzyskanie (otrzymanie) przez Wnioskodawcę w wyniku likwidacji (rozwiązania) spółki jawnej środków pieniężnych oraz wymienionych w opisie zdarzenia przyszłego składników majątkowych oznaczać będzie osiągnięcie przez Wnioskodawcę przychodu lub dochodu podatkowego podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

2013.12.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-739/13-2/DP
     ∟Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym wniesienie wkładu pieniężnego do SpJ będzie powodowało po stronie Spółki, jako przyszłego wspólnika SpJ, powstanie przychodu podlegającego podatkowi dochodowemu od osób prawnych (dalej: CIT)?Czy w przedstawiony zdarzeniu przyszłym środki pieniężne otrzymane przez Wnioskodawcę w wyniku likwidacji SpJ lub rozwiązania SpJ bez przeprowadzenia postępowania likwidacyjnego będą podlegały opodatkowaniu CIT?

2013.11.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-339/13-5/ŁM
     ∟Czy rozwiązanie Spółki Osobowej 1/Spółki Osobowej, a także innych spółek jawnych/komandytowych, w których Wnioskodawca może być wspólnikiem bezpośrednio lub za pośrednictwem innych spółek osobowych, bez przeprowadzania procedury likwidacji oraz wydanie majątku in natura na rzecz wspólników będzie skutkowało powstaniem po stronie Wnioskodawcy przychodu podatkowego w podatku dochodowym od osób prawnych?

2013.11.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-344/13-2/DS
     ∟1. Czy środki pieniężne otrzymane przez Wnioskodawcę w wyniku likwidacji SKA będą stanowić dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?2. Czy składniki majątku otrzymane przez Wnioskodawcę w wyniku likwidacji SKA (w tym wierzytelności) stanowić będą dla Wnioskodawcy przychód podatkowy w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?3. Czy wierzytelności wobec osób trzecich otrzymane przez Wnioskodawcę w wyniku likwidacji SKA stanowić będą w momencie ich spłaty przez dłużnika, przychód podatkowy Wnioskodawcy w myśl przepisów ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2013.11.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-334/13-4/MC
     ∟Czy wypłata środków pieniężnych lub wydanie innych składników majątku (np. nieruchomości, papiery wartościowe w formie udziałów lub akcji w spółkach prawa handlowego) w związku z likwidacją spółki jawnej lub spółki komandytowej spowoduje dla Wnioskodawcy powstanie przychodu (dochodu) podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?

2013.11.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-596/13-4/DP
     ∟Czy uzyskanie (otrzymanie) przez Wnioskodawcę w wyniku likwidacji (rozwiązania) Spółki Jawnej środków pieniężnych oraz wymienionych w opisie zdarzenia przyszłego składników majątkowych oznaczać będzie osiągnięcie przez Wnioskodawcę przychodu lub dochodu podatkowego podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?Czy otrzymane w wyniku spłaty pożyczki środki pieniężne oraz środki pieniężne w postaci odsetek od tej pożyczki stanowić będą przychód podatkowy dla Wnioskodawcy?

2013.11.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-598/13-4/DP
     ∟Czy uzyskanie (otrzymanie) przez Wnioskodawcę w wyniku likwidacji (rozwiązania) Spółki Jawnej środków pieniężnych oraz wymienionych w opisie zdarzenia przyszłego składników majątkowych oznaczać będzie osiągnięcie przez Wnioskodawcę przychodu lub dochodu podatkowego podlegającego opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?Czy otrzymane w wyniku spłaty pożyczki środki pieniężne oraz środki pieniężne w postaci odsetek od tej pożyczki stanowić będą przychód podatkowy dla Wnioskodawcy?

2013.11.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-1074/13/MO
     ∟Czy w przedstawionym zdarzeniu przyszłym, otrzymanie przez Spółkę Wierzytelności likwidowanej Spółki osobowej wobec Spółki z tytułu jej zobowiązań będzie podlegać opodatkowaniu na gruncie Ustawy CIT? (pytanie oznaczone we wniosku nr 1)

2013.10.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-279/13-4/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie: - opodatkowania otrzymanej w wyniku likwidacji Spółki Jawnej wierzytelności ,- opodatkowania otrzymanych w wyniku likwidacji Spółki Jawnej środków pieniężnych, - powstania przychodu w wyniku likwidacji Spółki Jawnej z tytułu wygaśnięcia zobowiązania poprzez konfuzję, - opodatkowania otrzymanej zaliczki na poczet likwidacji Spółki Jawnej, - powstania przychodu w wyniku likwidacji Spółki Jawnej z innych tytułów

2013.10.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-289/13-4/ŁM
     ∟1. Czy prawidłowe jest podejście Spółki, zgodnie z którym otrzymanie przez Spółkę w wyniku likwidacji Spółki Jawnej (zgodnie z właściwymi postanowieniami umowy Spółki Jawnej) wierzytelności z tytułu udzielonej Spółce pożyczki, której wierzycielem będzie Spółka Jawna oraz wierzytelności z tytułu odsetek od tej pożyczki w żadnym zakresie nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych?2. Czy prawidłowe jest podejście Spółki, zgodnie z którym otrzymanie przez Spółkę środków pieniężnych, w wyniku likwidacji Spółki Jawnej (zgodnie z właściwymi postanowieniami umowy Spółki Jawnej), w żadnym zakresie nie będzie podlegało opo...

2013.10.21 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-295/13-4/ŁM
     ∟1. Czy prawidłowe jest podejście Spółki, zgodnie z którym otrzymanie przez Spółkę w wyniku likwidacji Spółki Jawnej (zgodnie z właściwymi postanowieniami umowy Spółki Jawnej) wierzytelności z tytułu udzielonej Spółce pożyczki, której wierzycielem będzie Spółka Jawna oraz wierzytelności z tytułu odsetek od tej pożyczki w żadnym zakresie nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy prawidłowe jest podejście Spółki, zgodnie z którym otrzymanie przez Spółkę środków pieniężnych, w wyniku likwidacji Spółki Jawnej (zgodnie z właściwymi postanowieniami umowy Spółki Jawnej), w żadnym zakresie nie będzie podlegało op...

2013.10.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-899/13/MS
     ∟Czy podział majątku spółki jawnej (JAWNA B) na skutek jej likwidacji, spowoduje po stronie Wnioskodawcy powstanie przychodu opodatkowanego podatkiem dochodowym od osób prawnych?

2013.10.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-512/13-2/AG
     ∟Czy przekazanie przez Spółkę Osobową na rzecz Spółki Komandytowej środków pieniężnych oraz innych składników majątkowych w tym wierzytelności z tytułu pożyczki udzielonej Spółce Komandytowej, wskutek likwidacji Spółki Osobowej nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych po stronie Wnioskodawcy? Czy prawidłowe jest podejście Wnioskodawcy, zgodnie z którym wygaśnięcie zobowiązanie Spółki Komandytowej wobec Spółki Osobowej z tytułu zaciągniętej pożyczki poprzez konfuzję następującą w wyniku likwidacji Spółki Osobowej, na skutek połączenia w tym samym podmiocie (Spółce Komandytowej) prawa i korelatywnie sprzężonego z ni...

2013.10.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-232/13-3/MC
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych połączenia spółki z o.o. ze spółką komandytową, w której Wnioskodawca jest wspólnikiem.

2013.10.03 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-234/13-3/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych połączenia spółki z o.o. ze spółką komandytową, w której Wnioskodawca jest wspólnikiem.

2013.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-222/13-4/ŁM
     ∟1. Czy prawidłowe jest podejście Spółki, zgodnie z którym otrzymanie przez Spółkę w wyniku likwidacji Spółki Jawnej (zgodnie z właściwymi postanowieniami umowy Spółki Jawnej) wierzytelności z tytułu udzielonej Spółce pożyczki, której wierzycielem będzie Spółka Jawna oraz wierzytelności z tytułu odsetek od tej pożyczki w żadnym zakresie nie będzie podlegać opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy prawidłowe jest podejście Spółki, zgodnie z którym otrzymanie przez Spółkę środków pieniężnych, w wyniku likwidacji Spółki Jawnej (zgodnie z właściwymi postanowieniami umowy Spółki Jawnej), w żadnym zakresie nie będzie podlegało op...

2013.10.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-235/13-4/MC
     ∟Czy objęcie przez Wnioskodawcę udziałów w Sp. z o.o. spowoduje powstanie przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych, a jeśli tak, to jak należy ustalić przychód i koszty jego uzyskania?

2013.09.30 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-283b/13/DK
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie rozpoznania przychodu w związku z otrzymaniem środków pieniężnych i innych niż środki pieniężne składników majątku w wyniku likwidacji spółki komandytowej.

2013.09.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-135/12/13-S-2/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie skutków podatkowych związanych z likwidacją spółki komandytowo-akcyjnej.

2013.09.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Łodzi - IPTPB3/423-223/13-4/GG
     ∟1.Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika SO, składników majątku w postaci np. akcji w SA z tytułu likwidacji SO lub rozwiązania SO bez przeprowadzenia likwidacji, skutkować będzie powstaniem przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?2.Czy otrzymanie przez Wnioskodawcę, jako wspólnika SO, środków pieniężnych z tytułu likwidacji SO lub rozwiązania SO bez przeprowadzenia likwidacji skutkować będzie powstaniem przychodu w podatku dochodowym od osób prawnych?

2013.09.20 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPBI/2/423-777/13/SD
     ∟Czy otrzymanie przez Spółkę wierzytelności likwidowanej Spółki osobowej wobec Spółki z tytułu jej zobowiązań w wyniku likwidacji Spółki osobowej, będzie podlegać opodatkowaniu na gruncie ustawy CIT?

2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj