Interpretacje do przepisu
art. 11 ust. l ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


12/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 11 ust. l ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1

2018.10.09 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB2-3.4010.235.2018.2.LG
     ∟Obowiązek sporządzania dokumentacji podatkowej cen transferowych dla transakcji realizowanych z gminą oraz spółką z ograniczoną odpowiedzialnością

2015.05.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-70/15-2/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie przychodu podatkowego z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów bez wynagrodzenia oraz dokumentacji podatkowej i powiązań w związku z dobrowolnym umorzeniem udziałów bez wynagrodzenia.

2015.04.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-36/15-2/DS
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego w wyniku dobrowolnego umorzenia udziałów bez wynagrodzenia, zastosowania przepisów dotyczących cen transferowych w związku z dobrowolnym umorzeniem udziałów bez wynagrodzenia.

2015.04.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-35/15-2/MC
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu umorzenia przymusowego lub automatycznego udziałów bez wynagrodzenia, oraz zastosowania do umorzenia przymusowego lub automatycznego udziałów bez wynagrodzenia przepisów dotyczących cen transferowych.

2015.04.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/4510-1-26/15-2/MC
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu umorzenia przymusowego lub automatycznego udziałów bez wynagrodzenia oraz zastosowania do umorzenia przymusowego lub automatycznego udziałów bez wynagrodzenia przepisów dotyczących cen transferowych.

2015.04.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/4510-113/15-2/MC
     ∟1. Czy w związku z dobrowolnym, nieodpłatnym umorzeniem udziałów posiadanych przez Wnioskodawcę w Spółce 2 (w tym zbyciem udziałów w celu umorzenia), po stronie Wnioskodawcy powstanie przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych? 2. Czy w związku z dobrowolnym, nieodpłatnym umorzeniem udziałów posiadanych przez Wnioskodawcę w Spółce 2 (w tym zbyciem udziałów w celu umorzenia), w stosunku do Spółki będą miały zastosowanie przepisy ustawy o CIT dotyczące tzw. cen transferowych, tj. art. 9a i art. 11 ustawy o CIT?

2015.02.12 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-548/14-2/MC
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu podatkowego w wyniku dobrowolnego umorzenia akcji bez wynagrodzenia, oraz zastosowania przepisów dotyczących cen transferowych w związku z dobrowolnym umorzeniem akcji bez wynagrodzenia.

2015.01.23 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-1100/14-2/JBB
     ∟1) Czy Spółka ma prawo do zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wartości umorzonych wierzytelności wobec G.? 2) Czy w stosunku do umowy zwolnienia z długu zawartej pomiędzy Spółką i G. znajdują zastosowanie przepisy o cenach transferowych zawarte w art. 9a i 11 ustawy o CIT?

2015.01.16 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-505/14-2/MC
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu dobrowolnego umorzenia udziałów bez wynagrodzenia oraz zastosowania do dobrowolnego umorzenia udziałów bez wynagrodzenia przepisów dotyczących cen transferowych.

2014.09.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-609/14-4/RS
     ∟1. Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że darowizna pieniężna, która zostanie dokonana na rzecz Spółki Dominującej przez Spółkę Zależną (w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT) będzie kosztem uzyskania przychodów Spółki Zależnej, w wysokości wartości nominalnej tej darowizny, będącym elementem składowym wyniku podatkowego (dochodu lub straty) PGK? 2. Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że sprzedaż 100% udziałów w Spółce Zależnej przez Spółkę Dominującą (w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT) będzie skutkowało utratą w dniu sprzedaży statusu podatnika CIT przez Podatkową Grupę Kapitałową oraz zakończeniem w tym dniu roku podatkowego Podatkowej Grupy Kapitałowej? 3. Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że „zysk” albo „strata” na transakcji sprzedaży przez Spółkę Dominującą 100% udziałów w Spółce Zależnej w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT (rozumiany odpowiednio jako dodatnia - w przypadku „zysku”, albo ujemna - w przypadku „straty” różnica pomiędzy przychodem w wysokości ceny sprzedaży udziałów odpowiadającej ich wartości rynkowej a kosztami uzyskania przychodów ze sprzedaży tych udziałów) - PGK powinna uwzględnić w rozliczeniu wyniku podatkowego (dochodu lub straty) Podatkowej Grupy Kapitałowej? 4. Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że kosztem uzyskania przychodu ze sprzedaży przez Spółkę Dominującą 100% udziałów w Spółce Zależnej (w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT) będzie wartość nominalna udziałów wyemitowanych przez Spółkę Dominującą i objętych przez Udziałowca w związku z wymianą udziałów, tj. otrzymaniem udziałów w Spółce Zależnej w postaci wkładu niepieniężnego od Udziałowca, o którym mowa w pkt 3 zdarzenia przyszłego opisanego we wniosku? 5. Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że w stosunku do transakcji dokonywanych pomiędzy Spółką Zależną a Spółką Dominującą w okresie istnienia Podatkowej Grupy Kapitałowej posiadającej status podatnika CIT nie będą mieć zastosowania przepisy art. 11 ust. 4 w zw. z art. 11 ust. 1-3a ustawy o CIT? 6. Czy prawidłowe jest stanowisko PGK, że Podatkowa Grupa Kapitałowa - jako podatnik CIT - będzie uprawniona do wyboru, w pierwszym roku podatkowym swojej działalności, kwartalnego systemu wpłaty zaliczek na podatek CIT?

2014.07.10 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB4/423-193/14-5/ŁM
     ∟Podatek dochodowy od osób prawnych w zakresie powstania przychodu z tytułu nieodpłatnego zbycia udziałów w celu ich umorzenia oraz dokumentacji podatkowej i powiązań oraz ustalania ceny rynkowej odnośnie do nieodpłatnego zbycia udziałów w celu ich umorzenia.

2014.02.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB5/423-922/13-5/RS
     ∟stosowania przepisów dotyczących cen transferowych

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj