Interpretacje do przepisu
art. 11 ust. 2a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


3/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 11 ust. 2a pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1

2018.01.17 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB2-3.4011.258.2017.2.HK
     ∟Czy w opisanym stanie faktycznym Wspólnicy (w tym osoby fizyczne) osiągnęli przychód z nieodpłatnego świadczenia w postaci nieodpłatnego udostępnienia pojazdu spółce komandytowej? Czy przychód ten obliczany byłby jako wartość, jaką można przypisać korzystaniu z pojazdu przez Spółkę jedynie w okresach, w których Wspólnik faktycznie wykorzystuje go na potrzeby wykonywania swoich obowiązków związanych z działalnością Spółki?

2018.01.17 - Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej - 0111-KDIB2-3.4010.93.2017.2.HK
     ∟Czy w opisanym stanie faktycznym Wspólnicy (w tym spółka z ograniczoną odpowiedzialnością) osiągnęli przychód z nieodpłatnego świadczenia w postaci nieodpłatnego udostępnienia pojazdu spółce komandytowej? Czy przychód ten obliczany byłby jako wartość, jaką można przypisać korzystaniu z pojazdu przez Spółkę jedynie w okresach, w których Wspólnik faktycznie wykorzystuje go na potrzeby wykonywania swoich obowiązków związanych z działalnością Spółki?

2013.02.22 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB1/415-1139/12-2/AMN
     ∟1. Czy uprawnienie pracowników do korzystania z promocji, które nastąpi w momencie zawarcia lub anektowania umowy o pracę, będzie stanowiło dla nich przychód podlegający opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób fizycznych? 2. Jeżeli w odpowiedzi na pierwsze pytanie uznanoby, że po stronie pracowników powstanie przychód podatkowy, to w jaki sposób należy wyliczyć wartość przychodu podatkowego uzyskiwanego przez pracowników? 3. Czy wykorzystanie rabatów, tj. dokonanie zakupów po cenach uwzględniających rabat będzie stanowiło dla pracowników przychód podatkowy? 4. Jeżeli w odpowiedzi na trzecie pytanie uznanoby, że po stronie pracowników powstanie przychód podatkowy, to w jaki sposób należy wyliczyć wartość przychodu podatkowego uzyskiwanego przez pracowników?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj