Interpretacje do przepisu
art. 1 ust. 1 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


10/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 1 ust. 1 lit. d) ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych

1

2016.05.18 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-172/16-2/LS
     ∟Czy w związku z umową darowizny spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego połączoną ze zwalniającym przejęciem zobowiązania do ponoszenia ciężarów związanych z zadłużeniem Spółdzielni przypadającym na ten lokal, wynikającym z zaciągniętego przez Spółdzielnię kredytu tzw. „starego portfela”, Wnioskodawca - nabywca lokalu w formie darowizny zobowiązana będzie do zapłaty podatku od czynności cywilnoprawnych w części dotyczącej przejętego długu i zobowiązania do jego spłaty na zasadach określonych w ustawie o pomocy państwa w spłacie niektórych kredytów mieszkaniowych, udzielaniu premii gwarancyjnych oraz refundacji bankom wypłaconych premii gwarancyjnych?

2015.11.05 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-388/15-2/AF
     ∟Opisana we wniosku umowa darowizny, w związku z faktem, że nie jest z nią związane przejęcie przez obdarowanego (Wnioskodawcę) długów i ciężarów albo zobowiązań darczyńcy nie stanowi czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym na Wnioskodawcy nie ciąży obowiązek uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych. W związku z powyższym bezprzedmiotowe jest rozpatrywanie wniosku pod kątem pytania nr 3.

2015.05.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/4515-1-11/15-3/WS
     ∟Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie obowiązku podatkowego.

2015.05.04 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/4515-1-12/15-3/WS
     ∟Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie obowiązku podatkowego.

2015.03.26 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/4514-35/15-2/MZ
     ∟stwierdzić należy, że opisana we wniosku umowa darowizny, w związku z faktem, że nie jest z nią związane przejęcie przez obdarowanego (Wnioskodawcę) długów i ciężarów albo zobowiązań darczyńcy nie stanowi czynności podlegającej opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych. Tym samym na Wnioskodawcy nie ciąży obowiązek uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych.

2014.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-160/14-4/MK
     ∟Podatek od czynności cywilnoprawnych w zakresie nieodpłatnego zniesienia współwłasności, a także w przedmiocie podatku od spadków i darowizn oraz podatku dochodowego od osób fizycznych.

2014.10.13 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPB2/436-159/14-4/MK
     ∟Nieodpłatne zniesienie współwłasności.

2014.04.29 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB2/436-11b/14/TJ
     ∟Skutki podatkowe nabycia udziału w nieruchomości.

2011.06.08 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB2/436-99/11-5/AF
     ∟Należy stwierdzić, iż z tytułu zobowiązania się do czasu zakończenia procesu likwidacji Fundacji użyczenia Likwidatorowi czterech pomieszczeń wraz z wyposażeniem na II piętrze budynku oraz pomieszczenia magazynowego niezbędnego w celu przygotowania dokumentów Darczyńcy do archiwizacji, a także użyczenia sali konferencyjnej w terminach posiedzeń Rady Fundacji E. w Likwidacji - do czasu zakończenia likwidacji, które nastąpi najpóźniej do dnia 31 grudnia 2011 r. oraz zobowiązania się do pokrycia opłaty od użytkowania wieczystego stosunkowo do okresu użytkowania przez N. Wnioskodawca nie będzie zobowiązany do uiszczenia podatku od czynności cywilnoprawnych. Natomiast, na podstawie art. 1 ust. 1 pkt 1 lit. d ustawy o podatku od czynności cywilnoprawnych Wnioskodaw...

2005.04.22 - Izba Skarbowa w Łodzi - PB/II-1/423-35/05/TP
     ∟Czy nieodpłatna cesja wierzytelności na rzecz spółki Y dokonana na podstawie umowy cesji przez spółkę X podlegać będzie opodatkowaniu podatkiem od czynności cywilnoprawnych czy też powstanie obowiazek uiszczenia podatku VAT? Czy przejęcie długu przez spółkę Y od spółki X na podstawie umowy przejęcia długu, spowoduje obowiązek podatkowy w podatku dochodowym od osób prawnych po stronie spółki X, a więc przekazujacej swój dług o wartości nominalnej większej niż wartość wierzytelności objętych cesją?Czy umowa przejęcia długu podlega podatkowi od czynności cywilnoprawnych i w jakiej wysokości?

1

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj