Interpretacja Izby Skarbowej w Krakowie
PP-2/005/2/1100/03
z 3 marca 2004 r.

 

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji

Interpretacje podatkowe
 

Rodzaj dokumentu
informacja o zakresie stosowania przepisów prawa podatkowego
Sygnatura
PP-2/005/2/1100/03
Data
2004.03.03



Autor
Izba Skarbowa w Krakowie


Temat
(Podatek od towarów i usług oraz podatek akcyzowy) --> Podatek od towarów i usług --> Stawki podatku


Słowa kluczowe
badanie mięsa
zwolnienia z podatku od towarów i usług


Pytanie podatnika
Według jakiej stawki podatku od towarów i usług należy opodatkować usługę badania mięsa?


dotyczy: zapytania z dnia 26.08.2003 r. złożonego do Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie, w sprawie stawki podatku od towarów i usług dla usług badania mięsa.

Dyrektor Izby Skarbowej w Krakowie, działając na podstawie art. 14b § 2 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa (Dz. U. Nr 137, poz. 926 ze zm.) wyjaśnia :

Zgodnie z przepisem § 67 pkt 19 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 22 marca 2002 r. w sprawie wykonania niektórych przepisów ustawy o podatku od towarów i usług oraz o podatku akcyzowym (Dz. U. Nr 27, poz. 268 ze zm.), usługi związane z wykonywaniem przez lekarzy weterynarii badań mięsa i zwierząt rzeźnych, z dniem 26 marca 2002 r. zostały zwolnione z podatku od towarów i usług. Usługi wykonywania badań mięsa i zwierząt objęte są zakresem podkategorii PKWiU 74.30.11 ,,Usługi w zakresie badań i analiz składu czystości substancji”.

Zwolnieniu podlegają usługi badania mięsa i zwierząt rzeźnych wykonywane na zlecenie Inspekcji Weterynaryjnej przez osoby nie będące pracownikami Inspekcji Weterynaryjnej, a wyznaczone w drodze decyzji na podstawie art. 44 ust. 1 pkt 2 ustawy o zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt, badaniu zwierząt rzeźnych i mięsa oraz o Państwowej Inspekcji Weterynaryjnej (Dz. U. z 1999 r. Nr 66, poz. 752 ze zm.), jak również usługi badania mięsa i zwierząt rzeźnych na zlecenie podmiotów innych, niż Inspekcja Weterynaryjna.

Ponadto Dyrektor Izby Skarbowej zauważa, iż w przedstawionym przypadku nie ma zastosowania art. 6 ustawy z dnia 4 grudnia 2002 r., który stanowi, iż w przypadku, gdy po dniu wejścia w życie niniejszej ustawy wprowadzone zmiany do ustawy, o której mowa w art. 1, dotyczące nowych oznaczeń klasyfikacyjnych towarów, usług oraz obiektów budowlanych (PKWiU, PKOB) prowadziłyby do zmiany dotychczas stosowanych stawek podatku od towarów i usług lub podatku akcyzowego, albo prowadziłyby do zwolnienia od podatku lub opodatkowania, podatnik stosuje stawki lub zwolnienie określone w ustawie, o której mowa w art. 1, w brzmieniu obowiązującym na dzień 31 grudnia 2002 r.

Niniejsze wyjaśnienie jest sprostowaniem informacji udzielonej przez Naczelnika Pierwszego Urzędu Skarbowego w Tarnowie z dnia 12.09.2003 r. nr DP/443-38/1/2003.



doradcapodatkowy.com gdy potrzebujesz własnej indywidualnej interpretacji podatkowej.

Mechanizm kojarzenia podobnych interpretacji
Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj