baza aktów prawnych
Rozporządzenie Ministra Finansów
z dnia 26 sierpnia 2003 r.
w sprawie prowadzenia podatkowej księgi przychodów i rozchodów
(t. jedn. 2017 r. poz 728 z późn. zm.)
stan prawny: 17.11.2019 r.

Komentarz do przepisu § 3 pkt 1 lit. d | przejdź do przepisu § 3


d) wyrobami gotowymi są wyroby własnej produkcji, których proces przerobu został całkowicie zakończony, wykonane usługi, prace naukowo-badawcze, prace projektowe, geodezyjno-kartograficzne, zakończone roboty, w tym także budowlane,
komentarze (1)   interpretacje (6)   pobierz bezpłatnie (0)   wersje w czasie (1)

Wyroby gotowe to wyroby własnej produkcji podatnika. Cudze wyroby gotowe, zakupione przez podatnika, stanowić mogą w zależności od sytuacji środki trwałe, wyposażenie, towary, itd. w zależności od okoliczności. Wyrobami gotowymi są też wykonane usługi, odnośnie których nie nastąpiły jeszcze czynności związane z odbiorem technicznym lub faktycznym przez zamawiającego, a w innych przypadkach odnośnie których nie nastąpiła jeszcze sprzedaż (nie powstał obowiązek podatkowy związany z przychodem).

Niesprzedane lokale w zależności od stopnia ich zaawansowania będą produkcją w toku bądź wyrobami gotowymi, podlegającymi spisowi z natury na koniec okresu sprawozdawczego i wycenie według kosztów wytworzenia” – interpretacja Dyrektora izby Skarbowej w Katowicach z 8 marca 2010 r. nr IBPBI/1/415-1096/09/ZK.


To nie jest całość publikacji.
Aby czytać więcej (1682 znaków) zaloguj się albo kup cały komentarz w pliku *.pdf wysyłajac SMS zgodnie ze wskazówkami opisanymi poniżej.

Zgodnie z regulaminem przez cały okres
utrzymywania konta na epodatnik.pl
możesz otrzymywać mailingi reklamowe.

 

Logując się akceptujesz regulamin.

Zaloguj się i czytaj bezpłatnie

albo

Wyślij SMS
i pobierz cały komentarz w formacie *.pdf.

 

Niezbędny jest bezpłatny czytnik Adober Reader.

Przejdź do księgarni


Pobierz cały komentarza w *.pdf za sms w księgarnik epodatnik.plDołącz do 41648 zarejestrowanych użytkowników i korzystaj bezpłatnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj