Interpretacje do przepisu
art. 12 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

 

Wybierz przepis

art. ust. pkt lit.

Wybór obejmuje dokładnie wskazany przepis, np. art.5 nie obejmie art.5 ust.1 pkt 1


45/481753 - interpretacji podatkowych do przepisu art. 12 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

1 2

2013.04.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-91/13-2/AG
     ∟Czy prawidłowe jest stanowisko K., że płatności otrzymywano przez K. od kontrahentów z tytułu należności / wierzytelności przejętych w ramach opisanych powyżej aportów, wynikających z umów zawartych przez KFP i LU w związku z działalnością Działów Produkcji, będą stanowiły przychód K. w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych (dalej: CIT”) w momencie ich otrzymania?Czy prawidłowe jest stanowisko K., że K. będzie uprawniona do pomniejszenia przychodów, o których mowa w pytaniu nr 1, o koszty uzyskania przychodów w wysokości nominalnej wartości udziałów wydanych KFP i LU przez K. w zamian za aporty Działów Produkcji, w części przypadają...

2012.08.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-339/12-2/DP
     ∟Czy po stronie Wnioskodawcy powstanie jakikolwiek przychód (dochód) w podatku dochodowym w związku z opisaną powyżej transakcją przejęcia Sp. J. przez Wnioskodawcę?

2012.08.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-350/12-2/PK1
     ∟Czy Spółka ma prawo zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów kwotę wykazaną na fakturze, wystawionej zgodnie z umową opisaną w punkcie 68 (opisie stanu faktycznego- przyp. organu)?

2012.02.02 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-953/11-2/MC
     ∟Czy koszt pośredni obejmujący szeroko pojęte doradztwo inwestycyjne i pomoc prawną, z której spółka skorzystała celem wprowadzenia swoich akcji stanowiących kapitał zakładowy spółki akcyjnej do obrotu publicznego, można uznać za koszt uzyskania przychodu w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych „ w przypadku gdy spółka zrezygnowała z upublicznienia akcji i nie doszło do podwyższenia kapitału zakładowego spółki akcyjnej i w konsekwencji czego nie doszło do pozyskania środków pieniężnych, które miały stanowić źródło finansowania pozarolniczej działalności gospodarczej?

2012.01.17 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-912/11-2/PK1
     ∟Czy Spółka mogła zaliczyć kwotę podatku od czynności cywilnoprawnych zapłaconego z tytułu wniesienia dopłat do Spółki do kosztów uzyskania przychodów, w momencie poniesienia tego kosztu? Czy Spółka będzie mogła zaliczyć kwotę podatku od czynności cywilnoprawnych zapłaconego od wniesionych w przyszłości dopłat do Spółki do kosztów uzyskania przychodów, w momencie poniesienia tego kosztu?

2011.11.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-390/10-7/11/S/MC
     ∟Zaliczenie do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego.

2011.08.19 - Dyrektor Izby Skarbowej w Poznaniu - ILPP1/443-763/11-5/MK
     ∟Prawo do odliczenia podatku VAT w związku z aportem węzła ciepłowniczego. Spełniono warunki do odliczenia.

2010.04.15 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-15/10-3/AG
     ∟Czy w przypadku pokrycia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym w sposób opisany powyżej, tj. pokrycia udziałów w podwyższonym kapitale zakładowym Spółki w formie pieniężnej przez zobowiązanie się Gminy do pokrycia udziałów w formie pieniężnej, a następnie rozliczenie wzajemnych zobowiązań pieniężnych Gminy i Spółki w formie umownego potrącenia tych wzajemnych wierzytelności czynność ta nie będzie podlegała opodatkowaniu podatkiem dochodowym od osób prawnych ?

2009.12.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IPPB3/423-692/09-2/JG
     ∟Zawarcie umowy służebności przesyłu bez wynagrodzenia w związku z przeprowadzeniem przez Spółkę przez obce nieruchomości nowych sieci energetycznych, wiąże się dla Spółki z otrzymaniem nieodpłatnego świadczenia, o którym mowa w art. 12 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochcodwym od osób prawnych. Wartość przychodu należy określić na podstawie cen rynkowych stosowanych w obrocie prawami tego samego rodzaju i gatunku, z uwzględnieniem w szczególności czasu i miejsca ich uzyskania/udostępnienia (art. 12 ust. 5 i ust. 6 pkt 4 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych).

2009.03.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Bydgoszczy - ITPB3/423-3/09/MT
     ∟Czy wniesione agio stanowi przychód podatkowy Spółki w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2008.08.27 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-858/08-2/MŚ
     ∟Za prawidłowością stanowiska Spółki nie przemawia także wskazana przez nią analogia do przepisów dotyczących pożyczek (kredytów). Zauważyć należy, iż odrębne uregulowania dotyczące pożyczek (kredytów), zawarte w art. 16 ust. 1 pkt 10a, 11 i 12 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych nie pozwalają na stosowanie analogii w podatkowym uregulowaniu kosztów związanych z korzystaniem z pożyczki (kredytu), a sytuacją w której podatnik uzyskuje kapitał w drodze podwyższenia kapitału zakładowego. Powołane wyżej przepisy art. 16 ust. 1 pkt 10a, 11 i 12 ustawy stanowią wprost o tym, które koszty, w przypadku pożyczki (kredytu) należy zaliczyć do kosztów uzyskania przychodów. Brak jest natomiast takich szczegółowych uregulowań, które dotyczyłyby kosztów związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego. Należy zatem stosować ogólną regulację zawartą w art. 7 ust. 3 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

2008.08.25 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-855/08-2/MŚ
     ∟Wartość wkładów zarówno pieniężnych jak i niepieniężnych wnoszona na pokrycie kapitału zakładowego w związku z utworzeniem spółki, jak również z podwyższeniem tego kapitału nie jest zaliczana do przychodów podatkowych spółki. Skoro więc, przychód otrzymany na powiększenie kapitału zakładowego nie stanowi przychodu dla celów podatkowych, to koszty jego uzyskania, w przedmiotowej sprawie poniesione przez Spółkę wydatki dotyczące podwyższenia kapitału zakładowego – koszty doradztwa prawnego, podatkowego, finansowego, przygotowania prospektu emisyjnego, koszty oferowania papierów wartościowych (koszty biura maklerskiego: - opracowanie i analiza przedemisyjna Spółki, współpraca przy przygotowaniu Prospektu, złożenie wniosku do KNF, organizacja oferty przez sieć - zapisy na akcje, rozliczenie wpłat itp.), a także konieczne opłaty notarialne, sądowe i giełdowe oraz podatek od czynności cywilnoprawnych; nie mogą stanowić kosztów uzyskania przychodów w rozumieniu art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych

2008.02.28 - Dyrektor Izby Skarbowej w Katowicach - IBPB3/423-374/07/SD
     ∟Czy Spółka może rozliczyć koszty spółki komandytowo-akcyjnej związane z rejestracją kapitału akcyjnego w momencie jej powstania jak i koszty związane z podwyższeniem kapitału akcyjnego w swoich kosztach dla celów obliczenia podatku dochodowego od osób prawnych (w proporcji 99%)? Czy wyżej wymienione koszty stanowią dla Spółki koszty uzyskania przychodów w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych zgodnie z art. 5 i art. 15 ust. 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych?

2007.08.31 - Dyrektor Izby Skarbowej w Warszawie - IP-PB3-423-11/07-2/AJ
     ∟możliwość zaliczenia do kosztów uzyskania przychodów wydatków związanych z podwyższeniem kapitału zakładowego

2007.08.09 - Trzeci Mazowiecki Urząd Skarbowy w Radomiu - 1473/952/KDO/423/60/07/JŻ
     ∟1. czy w zaistniałym stanie faktycznym wydatki ponoszone przez Spółkę na publiczną emisję akcji oraz ich wprowadzenie do obrotu giełdowego, określone w pkt 1 – 4 powyżej , stanowią koszt uzyskania przychodów Spółki na podstawie art. 15 ust 1 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz2. w którym momencie Spółka może zaliczyć powyżej określone wydatki do kosztów uzyskania przychodów.

1 2

Dołącz do zarejestrowanych użytkowników i korzystaj wygodnie z epodatnik.pl.   Rejestracja jest prosta, szybka i bezpłatna.

Reklama

Przejrzyj zasięgi serwisu epodatnik.pl od dnia jego uruchomienia. Zobacz profil przeciętnego użytkownika serwisu. Sprawdź szczegółowe dane naszej bazy mailingowej. Poznaj dostępne formy reklamy: display, mailing, artykuły sponsorowane, patronaty, reklama w aktywnych formularzach excel.

czytaj

O nas

epodatnik.pl to źródło aktualnej i rzetelnej informacji podatkowej. epodatnik.pl to jednak przede wszystkim źródło niezależne. Niezależne w poglądach od aparatu skarbowego, od wymiaru sprawiedliwości, od inwestorów kapitałowych, od prasowego mainstreamu.

czytaj

Regulamin

Publikacje mają charakter informacyjny. Wydawca dołoży starań, aby informacje prezentowane w serwisie były rzetelne i aktualne. Treści prezentowane w serwisie stanowią wyraz przekonań autorów publikacji, a nie źródło prawa czy urzędowo obowiązujących jego interpretacji.

czytaj